Wpis z mikrobloga

FORUM GALAKTYCZNE - S8F #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto

Mapa Galaktyki (zaktualizowana przez Wolffe)
Interaktywna Mapa Galaktyki
Karta Postaci

Szybkie zasady:
- wpisy OOC (out-of-character) są zabronione i będą usuwane -> OOC na Discordzie Graczy lub moim
- wszyscy mają prawo zabrać głos w zdalnych dyskusjach, prowadzonych pod tym wpisem
- Niezadeklarowanie AS przez przedstawiciela sojuszu do podanego na dole terminu oznacza ich przepadek w tej turze

---------------------------------------------------------------------------

Aqumulus uruchomił komunikator. Gestem ręki przywołał do siebie Spektruma i Stah-Schka. Na hologramie pojawiła się prezydent Zjednoczonego Sojuszu.

- Mistrzowie, nie będę owijała w bawełnę - powiedziała rozpromieniona Thalia. - Pomyliłam się w ocenie Jedi, zdarza się wam być skutecznym, a prezenty takie jak ten ostatni wprawiają mnie w dobry nastrój. Zgodnie z obietnicą możemy ponownie zasiąść do stołu negocjacyjnego. Znoszę również od dzisiaj zakaz wstępu na planety Zjednoczonego Sojuszu, nałożony na Jedi. Wierzę, że nasze stosunki wymagają solidnego resetu.
- Cieszymy się, że nawet tak drobne sprawy są w stanie zmienić patrzenie na nas o 180 stopni - powiedział Spektrum.
- Co to niby miało oznaczać? - obruszyła się prezydent Celeste.
- Spektrum się cieszy i my też, Tanken oddzwoni, miłego dnia! - powiedział pośpiesznie mistrz Coll i rozłączył rozmowę.
- Damę trzeba traktować jak damę - powiedział Stah-Schek, unosząc brodę. - Najważniejsze, że wszystko poszło po naszej myśli. No... prawie wszystko...
- Dagua... - westchnął Spektrum

* * *

Nawet najważniejsze głowy planet potrzebują odrobiny rozrywki. Malgath i Cormond siedzieli w kokpitach z założonymi okularami wirtualnej rzeczywistości. Mateo znudzony obserwował wyścigi ścigaczy obu były senatorów.

- Nie wolicie pazaaka?
- Pazaak jest dla plebsu - rzucił krótko senator Daynore

Walas'hk westchnął ciężko. Przypomniał sobie rozgrywane partie z Xidusem, Erkiem i Hanem. Historia Galak Pizzy odbiła się szerokim echem w Galaktyce, a sam Mateo z rozrzewnieniem wracał do tamtych, mimo wszystko, prostszych czasów.

- Wybrałbym się na Coruscant, ale nie w interesach - odezwał się Mateo. - Znam tam przyjemny bar, możemy go odwiedzić incognito. Co wy na to?
- Zapomnij, nie chcę złapać grzyba - odparł Cormond
- Jakiego znowu grzyba? Przecież nie idziemy do... no wiecie co mam na myśli.
- Nie takiego grzyba! Poczytaj informacje.

Zaintrygowany Mateo wyszperał notkę prasową w holonecie.

- Tajemniczy grzyb-pasożyt na Coruscancie... bla bla bla... rozprzestrzenia się w skupiskach ludzi... bla bla bla... brak ofiar śmiertelnych, łagodne objawy... naukowcy z Dagui pracują nad szczepionką i lekiem... zaprzeczają, że grzyb nad którym pracowali od kilku lat wydostał się z laboratorium... a nie, jest aktualizacja.

Grzyb-pasożyt został skradziony przez droida o numerze GP.CT-QQ a następnie przeniesiony na Coruscant i rozsiany w szpitalu stołecznym nr 37 na Coruscant. Siły Planetarne poszukują sprawcy, ale najprawdopodobniej zdołał już opuścić układ. Opozycja narzeka na osłabienie systemów obronnych planet byłej Republiki.


- Wiedziałem że tak będzie! - krzyknął Walas'hk, ale jego towarzysze zignorowali jego zawołanie. Mateo westchnął ciężko, dopił drinka i wyszedł bez słowa z pomieszczenia.

* * *

Zeall Lankost obudził się w środku nocy przez nieustanne brzęczenie datapada. Sięgnął po niego z nocnej szafki i uruchomił komunikator. Zobaczył 180 powiadomień od... Daniela Pharaephta, wszystkie o jednej treści.

WYPUŚĆ MNIE STĄD!!!11

WYPUŚĆ MNIE STĄD!!!11

WYPUŚĆ MNIE STĄD!!!11

WYPUŚĆ MNIE STĄD!!!11

[...]


Zeall westchnął ciężko. "Znajdźcie i zabierzcie mu nielegalny komunikator", napisał do szefa służby więziennej, po czym odłożył datapad z powrotem na szafkę i przewrócił się na bok, próbując zasnąć.

- Udusiłbym wszystkich, wysyłających powiadomienia w środku nocy...

---------------------------------------------------------------------------

W tej turze następujące sojusze dysponują Akcjami Strategicznymi (w nawiasie ich ilość)

Imperium Sithów (2+1)
Koalicja Planet Południowych (1+1)
Demokratyczna Unia Planet (1)
Zjednoczony Sojusz (1)
Konfederacja (0+1)
Federacja Wolnych Mandalorian (0+1)

Podział AS według posiadanego PG

Każda AS z podziału przekłada się na 20 000k przychodu w danej turze dla sojuszu.

Czas deklarację Akcji Strategicznych do 1.04 do godziny 15:00

Formularz deklarowania Akcji Strategicznych
Pobierz lacuna - FORUM GALAKTYCZNE - S8F #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolis...
źródło: comment_1585621475ZAfCyA7TGS6oOZrjRMAplB.jpg
  • 4
@lacuna:

Nielegalny komunikator. Ukradziony jednemu z medyków, gdy nie patrzył, a był zajęty oglądaniem wiadomości z TVC Coruscant. Niestety, Daniel natrafił na wadliwy egzemplarz.

Najemnik zaplanował wysłanie wiadomości do Zealla o drugiej popołudniu, a ten szajs z Ozillonu wysłał o drugiej w nocy. Sto osiemdziesiąt razy tą samą wiadomość, bo nie dość, że połączenie w loszku było beznadziejne, to jeszcze komunikator się zaciął na pazaaku i powtarzał ostatnie instrukcje.

- O
@lacuna

Imperium Sithów wyraża zaniepokojenie sytuacją na Coruscant i domaga się zdecydowanych działań KPP w celu zwalczenia potencjalnego zagrożenia. Jednocześnie uznaje droida o numerze GP.CT-QQ za terrorystę, który powinien zostać jak najszybciej unicestwiony. W związku z zaistniałą sytuacją statki lecące z Coruscant mają zakaz wlotu w sektory Imperium do czasu opanowania sytuacji.