Wpis z mikrobloga

@Ever_Ns: trzeba byc w ogole kretynem by proponować umowe o prace jeśli zatrudnia się ludzi do gównoroboty. Mój znajomy dawał tylko umowy o prace ( wcześniej śmieciówki) i mial równoczesnie 3 kobiety na macierzyńskim, l4, a jak się skończyły to jeszcze szły na zalegly urlop. Zlikwidował dodatkowe miejsca pracy i sobie odpuścił. To bylo przed kryzysem, teraz trzeba brać co dają byle by kase wypłacali, ale niektórzy jeszcze nie czają jaka
@Ever_Ns: Takie czasy synku. Moje koleżanki pieką teraz ciasta na handel a koledzy składają przyłbice i rozwożą a nie minął miesiąc. Powodzonka w nowej rzeczywistości
@Ever_Ns: Tak w ogóle, to jest aktualnie tragikomiczny problem z zatrudnianiem ludzi, ponieważ przynajmniej w mojej okolicy nie działa żadna przychodnia medycyny pracy.

Człowiek chce pracować, ja chcę go zatrudnić, ale taki #!$%@?. Nie mogę bez badań lekarskich. Niby mieli to poluzować, ale jedyne co poluzowali, to przedłużyli czas ważności aktualnych badań lekarskich do zakończenia zagrożenia epidemiologicznego.

Tak się tworzy szarą strefę i wypycha ludzi na śmieciówki.
@Ribelo: no ja mialem szczęście w nieszczęściu, że zdążyłem zrobić badania. Ale żeby zacząć prace potrzebuje przejsc 5 dniowe szkolenie które już jest zawieszone do odwołania. Dobrze, że mam z czego żyć i nie muszę w sumie z niczego bardzo rezygnować, spokojnie do konca roku wytrzymam pozniej trzeba bedzie zaciskac pasa ale mam nadzieję, że yo tyle nie potrwa( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale niektórzy jeszcze nie czają jaka jest sytuacja.


@Ana77: o to to... to będzie walka o każde stanowisko.. Jeszcze gotowi są obniżyć pensje aby wymienić sobie pracowników na bardziej niewolniczych.

Dlatego ja wręcz pracuje ciężej teraz, żeby nie było, a tego można #!$%@?ć bo coś tam #!$%@? robi, a jak ktoś nie ma się do czego #!$%@?ć no to ciężej kogoś takiego wywalić. Logiczne.

Z drugiej strony mam kolegę który wychodzi