Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #design #renault #megane
Z aut które w ogóle się nie zestarzały (z zewnątrz) to wg mnie ta renówka. Jej design ma w sobie coś ponadczasowego i lekkiego
- przetłoczenie na masce do wewnątrz a nie uwypuklenie jak to się zwykle robi
- już w tamtych czasach lekkie przetłoczenie na linii bocznej wysmukla okrągłości
- zgrabna linia reflektorów i ogólnie lekki pas przedni
- tył w wersji Coupe to mistrzostwo
- deska rozdzielcza też wyprzedzała swoje czasy, dzisiaj jest nieco tandetna, ale w porównaniu z np. Oplem Astra II skok w epokę do przodu

Wypuszczono ją 21 lat temu. Wtedy robiła niesamowite wrażenie na ulicach. Technicznie to auto nie jest idealne, mnóstwo małych niedomagań, ale w sumie wiele jeździ do dzisiaj więc nie aż tak źle z trwałością (zwłaszcza pancerne silniki benzynowe, gorzej z blachą i zawieszeniem).
deeptrue - #motoryzacja #design #renault #megane
Z aut które w ogóle się nie zestarz...

źródło: comment_1585730755hlVKZgXkM0Io0gaxhHFOgv.jpg

Pobierz
  • 29
@deeptrue: Wydaje mi się, że już na początku lat 2000 linia boczna była lekko w plecy. Aktualnie najbardziej zestarzał się przód z opływowymi lampami i małym grillem. Widać, że auto ma swoje lata. Wydaje mi się, że tak jak kolega @Reinspired napisał, astra zestarzała się dużo mniej
@pan-violaceus: zależy jak im się design trafił. Sporo niemieckich aut wygląda nie tak strasznie staro bo generalnie nie robią dużych zmian i ich auta to ewolucje, a nie rewolucje jak u francuzów czy włochów. Pomyśl o takim Golfie, Polo, Astrze czy nawet BMW. Ja i tak wolę auta dziwne, takie się nigdy nie starzeją bo jak na nie spojrzysz to nie wiadomo czy to projekt z ubiegłego roku czy z przed
@pan-violaceus: masz na myśli przesunięcie na środek jak w Twingo? Bo to jest zabieg który wielu próbowało między innymi Toyota Yaris, Nissan Pathfinder, Multipla czy o wyniesienie zegarów ponad kierownicę, bo to jest akurat fajny patent, polecam przejechać się takim Peugeotem, ja miałem przyjemność jeździć 2008 z zegarami ponad kierownicą i działało to świetnie.
@Niles: Kiedyś byłem mocno nieprzekonany do zegarów na środku, ale spodobał mi się ten patent ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeździłem tak przez ponad rok i ciężko mi się było później przestawić na klasyczne zegary