Wpis z mikrobloga

Gubię się coraz bardziej w tym, jakim gatunkiem jest muzyka, którą nagrywam w domu. Telefonem.
Czasem zahaczam o neofolk, innym razem ktoś powie, że to nie neofolk. W każdym razie proszę wybrać sobie coś ze słów poniżej i zlepić w całość:
neo, folk, experimental, post, doom, dark, indie, lo-fi, disco polo.

Przedstawiam ostatnią piosenkę z mojego demo sprzed 2 miesięcy i jednocześnie jedyny cover na nim. "My Polacy" to piosenka oryginalnie nagrana przez zespół Medical w 1995 roku w wersji trochę bardziej radosnej i skocznej, niż moja.
Istnieje ona w dwóch wersjach, jedna była wydana na albumie, druga była w teledysku. A teledysk to piękna rzecz. Wygląda i brzmi jak esencja disco polo 90% (zawsze zostawiam sobie te 10% marginesu, jakby coś się okazało lepsze). Jedna z piękniejszych rzeczy to scena, w której wokalista śpiewa refren o tym, że murzyni grają rocka w koło, a w tle widać napis "Deep Purple", prawdopodobnie reklamujący bilety na ich koncert w Katowicach w roku 1996.
Z piosenek Medical wartych według mnie uwagi są jeszcze "S.O.S." oraz "Wiosna". Ta druga to cover piosenki zespołu Mirage z 1991 roku, która moim zdaniem może być pierwowzorem przeboju Akcentu "Życie to są chwile" z 1994 roku.

W każdym razie zapraszam do odsłuchania oryginału, który linkuję poniżej, chociaż bardziej by mi zależało na zdobyciu słuchaczy mojej dziwnej muzyki.
Medical - My Polacy:
https://www.youtube.com/watch?v=nMj5ioadMM8

#muzyka #folk #neofolk #experimental #gitaraelektryczna #discopolo #cover #doomer