Wpis z mikrobloga

Ciekawe ile Bezos dostał socjału, że się tak urządził :D


@pul_litra_wstydu: Z ciekawości zapytam - ile masz lat? Bo pokazujesz myślenie, którego ja też byłem orędownikiem. Jakoś koło 30 roku życia mi się zmieniło.

Otóż - do dzisiaj jestem wielkim przeciwnikiem socjalnego rozdawnictwa. Uważam, że rozdawanie pieniędzy na lewo i prawo jest najgorszą rzeczą jaką można zrobić.

Więc co się zmieniło w moim myśleniu? Otóż to, że jednak świat w którym
@znicz: Przecież ja napisałem dokładnie odwrotnie :D

@Harmonia: Śmietnik by z niego zrobili. Oczywiście nie wszyscy, nie można generalizować

@TatoAktywny: Nie myl majątku z posiadanymi pieniędzmi to primo ;p

XD socjal zły, pieniądze dobre, biedaki niech żro gruz


Nigdzie tak nie napisałem. Po prostu napisałem ze za darmo = zmarnowane.
Gdyby to miało być na zasadzie ulgi podatkowej. Nawet tak dużej, że nie byłoby w stanie wypracować takiej kwoty
@pul_litra_wstydu: Widzisz. Nie mylę. Doskonale wiem, co napisałem :)
Doskonale pamiętam jak żona jednego pana z rankingu miliarderów Forbes z 2008 roku dzwoniła po znajomych, żeby sprzedać grill szybko bo były potrzebne pieniądze.
Ja nawet nie mam na myśli ulg podatkowych, bo podatki to marnotrawione pieniądze. Mam na myśli tworzenie miejsc pracy, transfer technologii i know how, nauki, finansowanie tej nauki, tworzenie warunków do niej.

I wracam do tego, co napisałem
@pul_litra_wstydu: akurat usa to taki #!$%@? kraj, że możesz mieć pracę, a stać cię jedynie na mieszkanie we własnym vanie. Np. jest tak w Kaliforni, gdzie nawet nauczycieli nie stać na wynajem, bo ceny tak poszły do góry. San Francisco miasto bezdomnych, na reddicie masz mnóstwo porad dla młodych osób 20+, co zrobić bo właśnie zostali bezdomni.
I żeby nie było, uważam że Jeff Bezos nie jest nikomu nic winien, no
@TatoAktywny:

jestem przeciwnikiem dawania żywej gotówki

finansowanie tej nauki


Przeczytaj co napisałem

Pamiętam, w podstawówce miałem w klasie dziewczynę. Zajebiście inteligentna, świat mógł stać przed nią otworem. >Tylko co z tego? Ojciec alkoholik, matka utrzymująca całą rodzinę. Dziewczyna skończyła liceum i zamiast na studia, to >do roboty aby pomóc utrzymać rodzeństwo


I co myślisz, że jakby dostali socjalne mieszkanie to by to pozwoliło iść jej na studia? Skoro patologia była we