Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy ktoś zauważył, ale #imperatorrome ma darmowy weekend na #steam'ie.
Wiem że ta gra była ponoć zjechana po premierze przez fanów #paradox'u, ale skoro (chwilowo) za darmo to postanowiłem zagrać. Co prawda trochę taki polski film, generalnie nuda i nic się nie dzieje i IMHO nie jest wart tych 70zł na promocji (a już tym bardziej nie pełnej kwoty), ale niektóre mechaniki nawet ujdą i oceniłbym przyszły potencjał tej gry nadal wyżej niż #hoi4 bo dla tego gniota to nie ma już #!$%@? żadnego ratunku, 4 lata rozwoju gry po premierze poszły w jakiś #!$%@? althistoryczny meme-content typu możliwość odtworzenia Imperium Rzymskiego albo ostatnio dodanego Kalifatu Umajjadów. W grze o II wojnie światowej xD
Podczas gdy AI dalej jest absolutnym dnem, wystarczy srać dywizjami opartymi o templatki 14inf+4art (ew. dorzucając AT) z 40 rozpiętości bojowej i można robić world conquest Bhutanem czy innym gównopaństwem. Ale ten szajs ma już jakimś cudem na prawie same pozytywne oceny, no na pewno fakt że taki kierunek rozwoju się dobrze sprzedaje nie zaważy na przyszłych produkcjach studia xD

#imperator #gry #strategie
  • 6
@Fennrir: no wiesz, w hoju to przynajmniej się coś dzieje, a gra jest w miarę przejrzysta. Co do Imperatora, to wolę już odpalić EU4 z modem Imperium Universalis, bo ten jest zrobiony z większym pomyślunkiem xD
@Inszallah:
Nooo, jakie to jest dno. Jeszcze o ile samo przywrócenie monarchii na Węgrzech nie jest jakoś szczególnie nieprawdopodobne (w końcu formalnie Węgry w międzywojniu były królestwem, tyle że rządzonym przez regenta) czy już nawet powiedzmy że na połączenie Austrii i Węgier w Austro-Węgry można przymknąć oko tak pozostałe opcje to już jest dramat. Typu Czechosłowacja bez żadnych protestów daje się zaanektować jednym focusem albo Polska łaskawie oddaje południe kraju. Nie
@Fennrir: racja, gram teraz jedynie w imperatora z paradoxu i widzę że zmierza to powoli w dobrym kierunku, jest już grywalna, optymalizacja jest, brakuje jeszcze więcej zdarzeń globalnych i innych głębszych mechanik ale te pewnie zobaczymy w dlc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a co do hoi, to nawet nie chce mi się strzępić ryja, jak zagrywałem się długie setki godzin w hoi2 (darkest hour spoko, polecam) to
@Laaq: @Fennrir: @Redesekrator: @Inszallah: HOI4 to gra pełna, nomen omen, paradoksów.

Z jednej strony fajny system budowania ekwipunku, sprzętu i okrętów. Przyzwoita mechanika walki i symulacja okupacji. Nawet szpiegostwo fajne, czego się nie spodziewałem.

Z drugiej masa nielogicznych lub niejasnych mechanik, bugów i mem na memie w ahistorycznych drzewkach. Zbyt uproszczona logistyka i totalnie niegrywalne AI.

Osobiście bardzo lubię grę w zorganizowanej grupie w multi. Wielopoziomowa strategia, koordynacja