Wpis z mikrobloga

nie możesz bo jest zakaz przemieszczania się


@wibor: a mozesz zacytowac gdzie jest taki zakaz?
bo z tego co czytalem to jest:
a) OGRANICZENIE a nie zakaz
b) NIGDZIE nie doczytalem nic o samochodach prywatnych

Jest OGRANICZENIE przy przemieszczaniu sie pieszo i zbiorkomem

Zanim cos napiszesz zastanow sie 3 razy-a lepiej zapytaj kogos bo wtedy wieksza szansa ze nie zrobisz z siebie .....
@gorzki99:
„§ 3a. 1. W okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się na obszarze Rzeczypospolitej
Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze, z wyjątkiem przemieszczania się danej osoby w celu:
1) wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, lub pozarolniczej działalności gospodarczej, lub
prowadzenia działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym, oraz zakupu towarów i usług z tym związanych;
2) zaspokajania niezbędnych potrzeb
Ja z jednej strony mam wrażenie, że nieźle im ta manipulacja wyszla, bo każdy teraz boi się wychodzic, ale z drugiej strony nigdzie nie jest napisane, że masz zakaz jazdy autem...
Nie jest napisane że samochodem można. Inna sprawa że faq na stronie gov.pl jest sprzeczne z tym co uchwalił sejm


@wibor: to co "jest na stronie", "mati oglosil na konferencji" itp itd wsadz se w buty-do tego sie przyda ze bedziesz wyzszy :PPP

A co do przepisow

Nie jest napisane że samochodem można


co nie jest zakazane jest dozwolone. to taka dosc "podstawowa podstawa"

"Nakaz określonego sposobu przemieszczania się
§ 18.
no to jak masz ważny powód, to wiadomo, myślałem że chcesz pojeździć sobie z nudy


@wibor: to nie ja chce se pojezdzic:P a tak BTW to "idac pojezdzic" se z nudy zawsze mozna takiego tekstu uzyc i spokoj :P