Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym się podzielić moim szczęściem - udało mi się dograć sześciomiesięczny kontrakt z Berlinem ze stawką 90 eur / h. Miesięcznie wychodzi 15k euro co daje około 69k pln na miesiąc, po podatkach to około 54k pln. Praca prawie zdalna, będzie miesięczny kickoff projektu jak się uspokoi sytuacja wiadomo z czym. Osobiście znam osoby które zarabiają 120-140 eur / h - one znają Niemiecki na C1, ja tylko Angielski mam na takim poziomie. Warto chyba przez pół roku się doszkolić. Ach no tak #programista15k Co będę robić? Android + Computer Vision - jedyny gracz w projekcie.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
  • 22
Chciałbym się podzielić moim szczęściem - udało mi się dograć sześciomiesięczny kontrakt z Berlinem ze stawką 90 eur / h.


weź to sobie zapisz i przeczytaj za 2 - 3 lata :)
@rimimis: fakt duża, ale z drugiej strony często spotykam się z rekruterami naganiaczami na jakieś wyjazdy do obcych krajów(często jakaś polska firma outsourcingowa która szuka "dla klienta"). nawet za dobrą stawkę chyba mało kto z polski ma w to ochotę wchodzić.
Gratulacje, więcej takich wygrywów w naszym kraju, a mniej skomlenia zakompleksionych mamisynków wbijających szpilki (bo nic innego nie umieją)

Btw: czym będziesz się konkretnie zajmował jeśli można wiedzieć?
@villager: A to nie jest zdalna praca? Cały czas myślałem o zdalnej. Pracowałem kiedyś w Berlinie (zdalnie), trzeba było tam jechać raz na jakiś czas i te koszty nie były aż takie duże (wynajmowane w kilku Airbnb, nie hotele). Z Wrocławia autem jedzie się 3-4h, więc nie było tak źle nawet logistycznie.
@rimimis: są i takie oferty, ale chyba mniejszość. zresztą osobiście nawet miałem propozycję podobnego wyjazdu do Berlina jaki opisujesz, ale z moim zerowym niemieckim uznałem że nawet nie mam ochoty nad tym myśleć