Wpis z mikrobloga

Ciąg dalszy akcji #zbieramnatesle. Akcja polega na tym, że co miesiąc regularnie dokupuje troche akcji Tesli, licząc na wzrost kursu tych akcji, by na koniec wszystko sprzedać i kupić sobie Teslę Model Y.


Ile dokupiłem tym razem?

Po ostatnim wpisie, na giełdzie amerykańskiej zaczeły się prawdziwe zawirowania, sami wiecie czemu. Zwykle kupowałem za 2k PLN co miesiąc. Tym razem zacząłem kupować już w trakcie miesiąca. Najpierw po trochu.. i na koniec jeszcze troche przed i po ogłoszeniu wyników produkcji/sprzedaży za Q12020. Jednocześnie, tak jak pisałem ostatnio w osobnym wpisie... przez najbliższe miesiące będę inwestował większymi kwotami, ok 4k PLN/miesiąc bądź więcej, jeżeli cena akcji Tesli będzie jeszcze bardziej nurkować


- 9 marca kupiłem 0.28 akcji w cenie 628.90 USD/akcja
- 16 marca kupiłem 0.36 akcji w cenie 464.12 USD/akcja
- 18 marca kupiłem 0.44 akcji w cenie 355.12 USD/akcja
- 2 kwietnia kupiłem 1 akcje w cenie 478 USD/akcja
- 3 kwietnia kupiłem 1 akcje w cenie 498.63 USD/akcja
- 3 kwietnia kupiłem 0.06 akcji w cenie 500.76 USD/akcja

co od ostatniego wpisu daje ~π akcji za łączną kwotę 6259.15 PLN, co daje średnią cenę 479.37 USD/akcje. Jednocześnie mój wkład własny zwiększył się w tym miesiącu o 28.66%


Dzięki czemu obecnie posiadam dokładnie 22 akcji Tesli.

TR;DR;

# Liczba posiadanych akcji TSLA: 22 (20 akcji w mBanku, 2 w Revolucie)
# Wartość portfela: 10,560.22 USD / 44,834.36 PLN
# Wkład własny: 7,029.91 USD / 28,307.15 PLN
# Średnia cena zakupu akcji: 328.63 USD/sztukę
# Zysk/Strata: +58.39% (+ 16,527.22 PLN)

# Uzbierałem obecnie ~16.61% Tesli Model Y *


# Do uzbierania zostało 83.39% : 225,153.00 PLN
# Gdyby cena akcji staneła w miejscu, a ja co miesiąc dokładałbym 2k PLN, to Tesle kupiłbym w: Sierpień 2029 (poprzednio: Marzed 2029)
# Liczba osób obserwująca tag #zbieramnatesle: 1640 (+41)
# Liczba osób, która dopisała się do mikrolisty, by dostawać powiadomienia o kolejnych wpisach: 173 (+3)

Poprzednie zestawienia:
2020-03-05, 2020-02-03, 2020-01-01, 2019-12-04, 2019-11-06, 2019-10-25, 2019-07-24, 2019-07-03, 2019-06-05, 2019-05-24

Ciekaw jesteś jak to się skończy? Dopisz się do listy, jeżeli chcesz być wołany do kolejnych wpisów, badź zacznij śledzić tag #zbieramnatesle

#tesla #samochody #elonmusk #modely #gielda #januszemotoryzacji #januszeinwestowania
anonimowy_programista - Ciąg dalszy akcji #zbieramnatesle. Akcja polega na tym, że co...

źródło: comment_1586093620ftWSt8GDckh0bhJpWWIcWA.jpg

Pobierz
  • 69
@Artur-: jeżeli cena akcji Tesli spadnie do poziomu ~250-300 USD rozważam wrzucenie jednorazowo 20-30 tysięcy dodatkowo. Jestem tak mega spokojny o Teslę, że głowa mała. Tesla w tym momencie jest w bezsprzecznie NAJLEPSZEJ sytuacji ze wszystkich producentów aut. Będą bankructwa lub przejęcia innych firm. Ostatnie o czym będą myśleć inne koncerny to inwestycje w nowe technologie, bowiem będą się starały nie zbankrutować. Tesla tylko odjedzie konkurencji jeszcze bardziej.
@anonimowy_programista: dziękuję za odpowiedź. mBank to przypadek czy sprawdzałeś największą opłacalność? Trzeba założyć konto maklerskie? Są tam możliwości kupna automatycznego jak na revolucie?

Tyle razy chciałem wejść w akcję Tesli, że głowa mała, ale jak piszesz,bjest szansa, że wartość może spaść i wtedy warto kupić..
@Artur-: w najbliższym czasie cena akcji Tesli nie zależy od Tesli. Czynniki makroekonomiczne będą miały największe znaczenie. Jeżeli USA nadal nie będzie sobie radziło sami wiecie z czym, to Tesla będzie miała fabryki pozamykane, podobnie jak inni producenci w USA.

Tesla ma natomiast gotówkę, którą zebrała z runku tuż przed kryzysem.

ale jak piszesz,bjest szansa, że wartość może spaść i wtedy warto kupić..


źle mnie zrozumiałeś. Nie twierdze, że cena akcji
Tyle razy chciałem wejść w akcję Tesli, że głowa mała, ale jak piszesz,bjest szansa, że wartość może spaść i wtedy warto kupić..


@Artur-: może też wzrosnąć i wtedy będziesz żałował, że nie wszedłeś teraz. Jeśli wejdziesz teraz i akcje spadną, nie dokupisz wówczas to odczekaj, a akcje i tak wzrosną do twojego punktu wejścia, ale później.
@anonimowy_programista: zgadza się, faktycznie nie napisałeś, że będzie iść w dół, ale Twój pierwszy akapit sam podaje powody dlaczego tak właśnie może się stać.

Nie da się ukryć, że kluczową wartością Twoich akcji jest ten spadek gdy akcje były za ~400, teraz już nie osiągnie się takiego przeliczenia na akcję. Stąd aby iść jak Ty do takiego super celu musi nastąpić poważna korekta, a później oby tylko w górę, nawet za
Nie da się ukryć, że kluczową wartością Twoich akcji jest ten spadek gdy akcje były za ~400, teraz już nie osiągnie się takiego przeliczenia na akcję. Stąd aby iść jak Ty do takiego super celu musi nastąpić poważna korekta


@Artur-: a gdzie tam, to samo mógłbyś mówić gdyby tesla stała po $150 po korekcie na $100