Wpis z mikrobloga

W stanach na tą chwilę zachorowało już 333,173 osób. Wykopki się śmieją że Stany muszą mieć wszystko big i wgl że taka potęga a tak #!$%@?.

Jednego nie widzi żaden ,, ekspert" Stany Zjednoczone przeprowadziły już 1,751,296 testów. Tylko Niemcy mają lepsze statystki jednak musimy pamiętać że w Niemczech epidemia jest dłużej. A jak tam u nas xD 80,757 przeprowadzonych testów co daje 2134 testy na milion mieszkańców xD

W moim regionie ( #podhale ) a właściwie w powiecie Nowotarskim aktualnie mamy 2 potwierdzone przypadki. Wykonano 37 testów na 190tys mieszkańców (,) W najbardziej turystycznym regionie Polski jest zero przypadków xD ( powiat tatrzański ) Nie mówiąc już o tym że połowa mieszkańców Podhala pracuje za granicą

#koronawirus #usa
  • 15
@gadatos: wczoraj czytałem na reddicie wpisy lekarzy i pielęgniarek z USA i oni tam też nie mogą się doprosić testów dla siebie więc nie wszystko jest takie piękne poza tym nie ma co porównywać te testy to nie nasikanie na paseczek i po minucie masz wynik do tego potrzeba laboratoriów i laborantów sorry ale nigdy nie będziemy robić tyle co Niemcy i Amerykanie bo to awykonalne
@Sagitarius: nie żebym porównywał Polskę do USA ale głównie chodzi mi o to że pewna społeczność wykopu nabija się z stanów Zjednoczonych a sami jesteśmy w jeszcze większej dupie
@gadatos: W NT po zakażonym w przychodni na szaflarskiej już bankowo jest więcej przypadków tylko nikt tego nie bada. Coś mi wie zdaje ze niestety starsi ludzie z bloków zaczną nagle umierać na choroby współistniejące.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gadatos: Podhale ma jeszcze ten minus, że ludzie kaszlą, ale siedzą po domach bo się boją ze inni będą ich wytykać jako tych co pierwsi do wsi wirusa przywieźli...