Wpis z mikrobloga

Zabawne, że wszystko to co się dzieje w Polsce przez ostatnie 5 lat nie byłoby możliwe, gdyby Zandberg nie zaprezentował się dobrze na debacie i tym samym nie urwał te przynajmniej 0,5 proc. poparcia Zjednoczonej Lewicy. Dość niefortunny zbieg okoliczności. Na ZL sam nie głosowałem w 2015, bo to nie do końca moja bajka, ale ubolewam, że im się nie udało. Z całą pewnością wolałbym Lewicę z 2015 niż tą z 2019 w parlamencie, głównie ze względu na Palikota (na którego akurat kiedyś zdarzało mi się zagłosować). Nikt tak precyzyjnie nie obnażał karakanów jak Janusz. Trochę niepopularna opinia, ale tęsknię za nim w polskiej polityce, bo to był dość ogarnięty socjalliberał z konkretnymi postulatami, którzy otworzył polską debatę na nowe tematy. Niestety, zrobił to kosztem bycia zapamiętanym jak pan z wibratorem i dildo ¯_(ツ)_/¯

#polityka #neuropa #bekazpisu #palikot #lewica #socdem
Pobierz RegularJohnny - Zabawne, że wszystko to co się dzieje w Polsce przez ostatnie 5 lat n...
źródło: comment_1586253352HykOIvQhiqWQGtaVHya8Ma.jpg
  • 11
@Gaboleusz: jak swego czasu AWS chyba
Gdyby Razem nie wystartowało, to może Lewica dostałaby te 2% więcej, a gdyby Braun i Stonoga, to może Korwin by wprowadził paru posłów. Wtedy to by był ciekawy parlament, a może nawet doszłoby do koalicji PiS-SLD.
@czynastolatek Rzeczywiście są kwestie, w których lewica parlamentarna idzie ręką w rękę z PiS, ale nawet przy założeniu, że ZL postępowałby tak samo to trzeba jedno powiedzieć - na pewno ten pełzający zamach stanu nie miałby miejsca. Przypominam, że cała Lewica2019 zagłosowała przeciw np. tzw. ustawie kagańcowej, gdzie Konfederacja się wstrzymała. Nie sądzę, żeby Palikot czy Zieloni głosowali w tej sprawie inaczej.
ę nie udało. Z całą pewnością wolałbym Lewicę z 2015 niż tą z 2019 w parlamencie, głównie ze względu na Palikota (na którego akurat kiedyś zdarzało mi się zagłosować). Nikt tak precyzyjnie nie obnażał karakanów jak Janusz. Trochę niepopularna opinia, ale tęsknię za nim w polskiej polityce, bo to był dość ogarnięty socjalliberał z konkretnymi postulatami, którzy otworzył polską debatę na nowe tematy. Niestety, zrobił to kosztem bycia zapamiętanym jak pan z