Wpis z mikrobloga

Co jest? Powiedzcie mi kiedy i jak to się stało, że pewna grupa ludzi aż tak podzieliła społeczeństwo?

Pod przykrywką bezpieczeństwa zakazują nam wychodzić z domu i żyć zwyczajnym życiem. Przez nasz strach niedługo wprowadzą coraz więcej zakazów i kontroli. Kontroli na które większość przytaknie mówiąc "tak przecież trzeba".

Dlaczego uczyniliście z tych ludzi bożków? Z ludzi, którzy bardziej martwią się byciem przy korycie niż zdrowiem Twoim i Twoich najbliższych. I nie ważne czy są z rządu czy opozycji, lewej czy prawej. Mają nas wszystkich w dupie.

Czy którykolwiek z nich zastanowił się jak to jest być kimś takim jak ja? Jak to jest być budowlańcem, kasjerką, sprzątaczką? Jak to jest mieć małą własną firmę przy wysokich podatkach? Jak to jest żyć do pierwszego, spłacać kredyty, brać nadgodziny, tracić pracę przez kryzys? Jak żyć bez milionów na koncie i znajomości?

Abelard Giza powiedział kiedy: "Aby sprzedawać zapiekanki trzeba mieć magistra i znać trzy języki. Aby rządzić krajem wystarczy przekonać większość, że jesteś mniej ch**wy niż twój przeciwnik."

Politycy różnią się od nas tylko limuzynami i ochroną, którą mają za nasze pieniądze. Nie zrobili dla nas nic wielkiego. Dlaczego więc tak się nimi przejmujemy. Oni tak samo jedzą, śpią i srają- jak my. Dlaczego dajemy jednemu człowiekowi decydować o losie większości, o losie milionów?

Jeżeli umarłbym teraz na wirusa to nawet byście nie spojrzeli, byłbym kolejną liczbą w statystykach. Jeżeli jednak korona dorwie któregoś z polityków to będą mówić o tym wszyscy. Dlaczego? Dlatego, że ktoś go pokazuje w telewizji? Czy siedząc w sejmie był on dla mnie ważniejszy niż wcześniej wspomniany sprzedawca zapiekanek?

W dobie kryzysu to zwyczajni ludzie pokazali co dla nas robią, oddając swoje pieniądze i czas dla ratowania innych....

W książkach od historii Polacy potrafili się zjednoczyć. Czy chodziło o obalenie króla, przetrwanie wojny czy bardziej współczesną wrocławską powódź. Naród znany z tego, że walczył o swoje, obalił mury i nie bał się wyjść na ulicę. A teraz? Zapiszemy się w historii jako naród, który został kupiony za 500 złoty?

#polska #koronawirus #polityka #sejm
  • 2