Wpis z mikrobloga

DRUGI VAN BUREN (FALLOUT 3) ZAPOWIEDZIANY - A RACZEJ POWTÓRNIE

Tak, dobrze znany fanom falloutowych modyfikacji Hexer zapowiedział już oficjalnie, że wznowił prace nad stworzeniem/wskrzeszeniem oryginalnego Fallouta 3. O Hexerze pisałem już w innym wpisie dość dawno temu, bo sam otarłem się o jego projekt i miałem wgląd w część dokumentacji projektu. Po wcześniejszym niepowodzeniu i przyznaniu się do porażki, teraz próbuje ponownie.

W każdym razie - obecnie, jeżeli mu wierzyć, mamy co najmniej dwóch twórców pracujących nad teoretycznie tą samą grą - Hexera właśnie i użytkownika HardBoiledWander, obaj są aktywni na No Mutants Allowed. Hexer ogłosił, że nowy Van Buren, nazwany teraz Fallout: Yesterday (kwestie prawne?) będzie na silniku Fallout 2, HBW z kolei pracuje na Unity (o jego projekcie też już tu pisałem).

Hexer tym razem uruchomił patronite dla fanów. I pytanie, czy ewentualne wpłaty sprawią, że tym razem projekt ujrzy światło dzienne - sam twórca twierdzi, że gra jest w połowie gotowa, ale to samo pisał przed laty, więc pewnie nowej zawartości doszło bardzo niewiele.

Swoistej ,,pikanterii'' całej sytuacji dodaje fakt, że Hexer w okolicach 2014 roku tworzył Van Burena na tym samym silniku, silniku Fallout 2, po czym otrzymał ostrzegające pismo od Bethesdy (nie chcieli, żeby używał silnika Fallouta 2), po którym lekko zmienił nazwę i dalej tworzył grę na silniku FOnline. A potem projekt się rozpadł.
A teraz wraca pod w zasadzie tą samą nazwą, a twórca przyjmuje pieniądze, tworząc grę/moda z Fallout w nazwie.

Przypomina mi się moja ostatnia rozmowa z @Senior_Mordino .Powiem szczerze, że bardzo chciałbym poznać opinię jakiegoś prawnika na temat tej sytuacji. To tylko potwierdzenie, że niektórzy twórcy modyfikacji jak najbardziej na nich zarabiają.

A Wy co myślicie? (ja cieszę się, ale będę do projektu podchodził z dużym dystansem i nie planuję przelewać pieniędzy)

Zainteresowanych zachęcam do śledzenia tagu #falloutmod

#fallout #falloutmod #vanburen #rpg #postapokalipsa
Pobierz Sagez - DRUGI VAN BUREN (FALLOUT 3) ZAPOWIEDZIANY - A RACZEJ POWTÓRNIE


Tak, dobr...
źródło: comment_1586276628LANv6B1HqpAqZz69Yr8Qle.jpg
  • 20
@Sagez: Gurła zamiast dać wsparcie i potem sprzedac za jakiś mały hajs, to lepiej zastraszyć i zamknąć usta i kompa pasjonatom. Przecież taki fan zrobi to lepiej niż profesjonaliści bez wyczucia świata dążący do jak największego zarobku.
W sumie nawet nie musza wpierać finansowo, ale objąć patronat i pozwolić działać chętnym na stworzenie czegoś nowego w starym świecie. Kto wie, czy nie poskutkowałoby to nowym już komercyjnym projektem, który fani przyjęliby
@Blaskun: Wydaje mi się, że Bethesda nie widzi w tym interesu. Poza tym, ich gry, obojętnie jak je ocenimy, sprzedają się bardzo dobrze, więc z tego punktu widzenia po co robić ,,lepiej'' czy ,,ambitniej'', skoro obecne wyniki są satysfakcjonujące? Fani Fallout 1 i 2 to jest niestety mniejszość wśród fanów Fallouta teraz.
@Kubeusz89: nie rozumiem do końca tej sytuacji, twórcy innych modów do F2 mieli spokój. Pewnie chodzi o ,,Fallout 3''. Mody same w sobie nie są zagrożeniem dla Bethesdy, ale pewnie źle by wyglądało pisanie, że mamy tu prawdziwego Fallouta 3.
@Sagez: Bethesda wypiera się F1 i F2. Chcą się odciąć od ich dziedzictwa. Jak robią jakiś quiz wiedzy o Falloucie to tylko F3 I F4. Wszystkie stare RPG jak BG dostają teraz remake'i, nie Fallouty. Nawet klimat i fabuła się zmieniła. Myron nie jest już wynalazca Jetu. Betha jest dla Fallouta jak Disney dla SW.
@mixererek: jestem wielkim wrogiem Bethesdy, ale przyzwyczaiłem się, że nowe Fallouty dostanę po prostu od moderów. Ja bym nawet nie chciał od Bethesdy remake'ów, bo będą spieprzone i ugrzecznione - ale mam wrażenie, że z dziedzictwa 1 i 2 będą korzystać, kiedy po prostu skończą się im ich własne pomysły. Np. dali Franka Horrigana do Fallout Wasteland Warfare.
@mixererek: nie ma ich tak dużo żeby była specjalna lista. Moim zdaniem 1,5 najlepsze. Nevada jest ok, trochę nierówna. Sonora zobaczymy. Możliwe, że w tym roku ukaże się Mutants Rising. Jest jeszcze Last Hope i Shattered Destiny, które są ok z tego co wiem.
No i polecam zagrać w Fallout 2 z Restoration Project i Economy and Combat Rebalance.