Wpis z mikrobloga

@ElectroNICK: no to się go zapytaj co on tam robił 8 lat, że chcą go zwolnić.
Właśnie dlatego trzeba tak kombinować by być tym pracownikiem, które zwolnią na końcu. Mnie nikt nie zwalnia, dogadujemy się idę sobie na wolne jak nie ma co robić.
@DarkZizi: trochę siana czyli ile? myślisz, że nie realne jest odkładanie pieniędzy gdy posiada się dzieci?
Gdy ktoś decyduje się na dziecko to powinien przemyśleć swoją sytuację i przekalkulować. Dziecko jest też motywacją do działania i można zmienić coś by było lepiej.
Mamy jedno i zarabiamy tak sobie, ale dajemy radę bo jest bufor na takie sytuacje. Możemy zredukować wydatki, niektóre same się zredukowały. Znalezienie pracy gdyby coś się zadziało nie
@Qullion: Nie znam jego sytuacji finansowej, ale pewnie jest tragiczna. Firma raczej zwija żagle i już nie wróci. Ja jestem na emigracji. Pól roku temu kupiłem mieszkanie i mam zapas gotówki na 3 lata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ElectroNICK: no to sam widzisz, ty zrobiłeś coś by zmienić swoją sytuację, a jak on tego nie zrobił to powinien winić siebie i szukać takiej branży czy pracy, fachu, który pozwoli mu pracować bez problemu. Bardzo często ludzie siedzą w takich firmach gdzie robią jedną rzecz i biadolą sobie, że im źle, a nic z tym nie zrobią i w końcu przychodzi taki moment, że firma zaczyna zwalniać. Po tylu latach
@DarkZizi: w moim otoczeniu(tak wiem że większości to nie dotyczy) ludzie z dziećmi mają odlozone na kilka lat życia. Ja bez dzieci cieszę się że tato ma odlozone bo samemu to mam na rok jakbym sprzedał auto