Wpis z mikrobloga

#kuchniamg78

Jestem po pierwszych nagraniach na mój nowy kanał Top Gar. W planie mieliśmy skończyć wszystko max o 19, ale trochę się przeciągnęło i nagrywaliśmy bez przerwy od 8:00 do 22:00. Poniżej trochę o tym jak się nagrywało

1. Do domu wróciłem o 23 i nie pamiętam kiedy ostatni raz byłem taki padnięty. Chodziłem tylko po kuchni, a zrobiłem ponad 12 000 kroków. Planowo mieliśmy skończyć kilka godzin wcześniej, ale trochę nam się wszystko obsunęło ( ͡° ͜ʖ ͡°) To był nasz pierwszy raz więc jeszcze nie wiedzieliśmy co i jak. Teraz zdjęcia przygotowałbym trochę inaczej - mniejsze tempo.

2. Wszystko co zrobiłem było smaczne, nie obyło się jednak bez jakichś fuckapów, czy pomyłek. Z takich większych to do chaczapuri wlałem dwa razy więcej wody (robiłem porcję na 2 łódki, a dałem wody na 4 tak jak robię zazwyczaj). Na szczęście od razu się kapnąłem, że coś nie tak z ciastem :) Jeśli chodzi o mniejsze to pewnie dopiero na nagraniach je wyhaczę (tutaj spodziewam się bardziej tego, że na cukier powiedziałem sól, albo jak mówiłem o temperaturze to zamiast 190°, powiedziałem 180° ale takie błędy będziemy naprawiać przez * na ekranie.

3. Technicznie poradziliśmy sobie z echem dość dobrze. Do tłumienia go wykorzystaliśmy:
- 4 koce
- 2 śpiwory
- takie materiałowe krzesła, które był na miejscu

Generalnie po tych zabiegach było dużo lepiej niż wcześniej. Mam nadzieję, że nie będzie ono uciążliwe.

4. Jeśli chodzi o same nagrania to wiadomo, że przed kamerą zawsze jest trochę stresu, szczególnie przed własną. Myślę, że to co nagrywałem na początku wyszło gorzej, tzn jest tam więcej yyyy, czy eeee niż później. Z czasem łapałem coraz więcej luzu przed kamerą i myślę, że to też będzie widoczne.

6. Mam nadzieję, że to co zrobimy będzie się wam podobał i na początek spojrzycie na to łaskawym okiem. Włożyliśmy dużo pracy i serca w to, nie wszystko wyszło tak jak chcieliśmy. Mimo zmęczenia mieliśmy przy tym dużo frajdy i nam się to podobało.

Pozdrawiam,
MG78

#gotujzwykopem
Pobierz MG78 - #kuchniamg78

Jestem po pierwszych nagraniach na mój nowy kanał Top Gar. W p...
źródło: comment_158633163612olOMiqbBWcx4A0s8beHs.jpg
  • 72
Pierwszy film miał być dziś, ale wczoraj byliśmy już tak wywaleni, że nie było opcji na nocny montaż więc przesunęliśmy to i chcemy opublikować go jutro.

Będzie to przepis na tradycyjną wielkanocną słodkość. Potrzebne będą:
- mąka krupczatka (jeśli nie macie to na zwykłej 500 też dacie radę)
- dżem - najlepiej jakiś kwaśny (wiśnia, czarna porzeczka lub coś w tym stylu)
- sporo cukru
- masło
- orzechy laskowe, rodzynki, kandyzowana
@KanalKulinarny: Kilka, ale teraz z głowy Ci nie powiem.

Na planie cały czas były 4 osoby. Ja odpowiedzialny za gadanie do kamery, przygotowywanie przepisów, składników, itp. @kania-19 odpowiedzialna za nagrywanie, @M4YU który był kimś w rodzaju kierownika planu, pilnował czasów pieczenia, pomagał organizować potrzebne mi naczynia, czy szukanie składników oraz jego #rozowypasek, który zmywał i pomagał jemu. Po 17 dołączył do nas jeszcze mój współlokator, który wrócił z pracy i
@Samowski: Dziś będę przeglądał materiały czy na pewno wszystko się nadaje.

Z tego co kojarzę to nagraliśmy 7 przepisów głównych + 4 przepisy pomocnicze na dodatki, które będą publikowane z nimi.

Przepis główny to np. Texas Cheese Friese, a pomocniczy to przepis na sos ranczerski. Przepisy pomocnicze są osobno, bo np. ten sos będzie wykorzystywany w przyszłości też do innych rzeczy więc nie będę mógł odesłać widza do dedykowanego przepisu, zamiast
@Samowski: Gdybym teraz planował taki dzień zdjęciowy to bym nie narzucał takiego tempa, bo przez to że robiliśmy to dość szybko wiem, że nie powiedziałem o niektórych rzeczach, o których chciałem powiedzieć.

Np. przy smażeniu (a robiliśmy kilka smażonych rzeczy) nie powiedziałem o tym jak na oko wyczuć temperaturę (wrzucę to w opis).

Generalnie to taki hardcore na początku jest spoko, bo później człowiek będzie inaczej patrzył na późniejsze nagrania i