Wpis z mikrobloga

To uczucie, kiedy z jednej strony gardzisz PiS-em i ich bezprawnym zawłaszczaniem państwa od samego początku ich rządów, a z drugiej strony gardzisz foliarskimi proepidemikami z wypoku, którzy najchętniej znieśliby jakiekolwiek ograniczenia i wykluczyliby jakąkolwiek walkę państwa z epidemią, często wręcz negują samo istnienie koronawirusa i niewiele różnią się od tych wyśmiewanych na wykopu antyszczepionkowców. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie ma tutaj dla mnie miejsca na wypoku, bo tutaj nie ma nic po środku. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#niepopularnaopinia #koronawirus #bekazpodludzi
Pobierz
źródło: comment_1586408365vLnjKQfF1BkZ9VVt9G0Wnf.jpg
  • 12
@hphp123: Tzn. akurat czasowy zakaz spacerów w lesie nie jest jakoś wybitnie uciążliwy i możliwe że po epidemii i tak będzie wprowadzany ze względu na zagrożenie pożarem i nie wiem czemu wykopki uczepiły się akurat tego. Las jest idealnym miejscem na to, aby młodzież tam grupowo chlała w ukryciu itp.
Są bardziej idiotyczne sytuacje, typu myjnie są czynne, a za umycie samochodu dostaniesz tam mandat. Zamiast zrobić jasne dla każdego i
@Ikarus_260: jest stanowisko po środku. Robienie testów, izolacja starych ludzi, wprowadzenie konstytucyjnego stanu wyjątkowego, szanowanie praw człowieka, etc. Jak mam szanować tych zamordystów skoro nie mogę pójść pobiegać do parku na wsi gdzie mieszkam, gdzie nie spotkam żywej duszy? Dlaczego nie mogę zadbać o zdrowie, zarówno psychiczne i fizyczne?
@chianski:

izolacja starych ludzi


Jak tylko podasz mi rozwiązanie, które pozwoli na skuteczną izolację kilku-klikunastu milionów na kilka miesięcy, to z chęcią posłucham

ponadto, na austriacki wzór powinniśmy powoli rozluźniać te wszystkie zakazy


Przecież postępujemy tak jak Austria xD. Wprowadziliśmy obostrzenia, czekamy aż krzywa zachorowań zostanie złamana i możemy powoli odpuszczać. Austria, ponieważ to mniejszy kraj z mniejszą bezwładnością i z lepiej zorganizowaną służbą zdrowia, która nie stanowi głównych ognisk choroby,
@zobq: na starszych ludzi ciężko znaleść jakiś sposób bo myślą ze wiedza wszystko najlepiej. Sadze ze wyskokie mandaty za wychodzenie z domu osób powyżej 60 roku życia byłyby spoko. Z tym ze ktoś musimy zapewnić im dostawę leków i jedzenia. To kwestia która powinna zostać rozwiązana w wyniku rzetelnej i merytorycznej dyskusji w sejmie, niestety na to nie ma co liczyć
@chianski:

Sadze ze wyskokie mandaty za wychodzenie z domu osób powyżej 60 roku życia byłyby spoko

To teraz szybkie pytanie - ile osób starszych i z chorobami mieszka także z innymi domownikami? Ci domownicy także mają być odizolowani?
Podejrzewam, że połowa społeczeństwa wyłączona z gospodarki na 4-5 miesięcy, to wcale nie jest lepszy interes od obecnej sytuacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ikarus_260:

tutaj nie ma nic po środku

Tak jest wszędzie, nie tylko na wykopie, nie tylko w Polsce i nie tylko w temacie epidemii. Plemienna polaryzacja postępuje i w końcu przez to wszytko jebnie jak ludzie z niby-przeciwnych frontów skoczą sobie do oczu
@Ikarus_260 a szukasz poklasku i ludzi ktorzy poliza cie po jajcach za twoje opinie? Czy masz swoje wartosci i idee w ktore wierzysz i nie boisz sie ich reprezentowac? Jezeli nie to racja, nie ma tu miejsca dla ciebie. Jezeli masz odrobine rigczu to piszesz tak jak myslisz wbrew amebom. Ehh.. #!$%@? mnie takie miekkie postawy jak twoja.