Wpis z mikrobloga

Niedawno kupiłem auto. Dosłownie, miesiąc temu nawet nie. Jestem perfekcjonistą i przesiaduje teraz w garażu duże ilości godzin, zwłaszcza, że pogoda dopisuje i odpicowuje auto. Ale do rzeczy, wiem, że był malowany lewy błotnik z tyłu - sam mierzyłem miernikiem. Ale taki miałem koszmar w nocy, że szok!
Śniło mi się, że sobie poleruje lakier, świecę lampą inspekcyjną a tam... szpachla jakby docierana papierem 40, takie rysy na tym błotniku. O Cie uj myślę sobie, handlarz szpachlę z drobinkami metalu zastosował i mnie miernik w uja zrobił idę dalej z lampą, patrzę a tam cała klapa szpachlowana i tarta tym papierem 40, miejscami chmurki niedotarte itp. W tym momencie musiałem w śnie paść na zawał, bo się obudziłem :D

P.S. Zdjęcie dla przyciągnięcia uwagi :D
#motoryzacja #sny #zostanwgarazu
LrPrl - Niedawno kupiłem auto. Dosłownie, miesiąc temu nawet nie. Jestem perfekcjonis...

źródło: comment_1586589579lx9rCdVNhlBDIROKZ9tp3b.jpg

Pobierz
  • 12
@kupczyk: Ale to autentyk, są takie szpachlówki, nie wiem jak dokładnie działają - ale gdy to dobrze jest zrobione to oszukuje miernik :D

@jalop: Menzerna pf2500 + miękki pad 80mm na wkrętarce i do tego wosk dodo juice :P
@LrPrl: propsy za Dodo - jeden z fajniejszych wosków w aplikacji - polecam Purple Haze. Przy szarym kolorze fajnie przyciemni lakier. Minusy to takie że słaba trwałość ale jak lubisz proces woskowania to warto :)
@kokus: Mam blue ;p Właśnie na poprzednim aucie zawiodłem się na trwałości. Używam go bo... mam jeszcze dobre 10ml tego a nic innego pod ręką :P
Na razie lakier jest "goły i wesoły", docelowo polerka pójdzie w ruch (lakier jest w dobrej kondycji ale też ma trochę swirli) i będę nakładał FX Protect Glass coating właśnie ze względu na trwałość :)
@kokus: Dobrze wiedzieć, aczkolwiek wolę spróbować z jakąś powłoką znacznie trwalszą, ten FX ma niby wytrzymać do 3 lat - no nie wiem czy w to wierzyć, aczkolwiek wg. użytkowników po roku jeszcze się trzyma więc cóż :)
@LrPrl: I tej wersji się trzymaj. A tak naprawdę to na 99,9% oprócz błotniczka coś jeszcze było pryskane ale to już zależy jaki perfekcjonista ogląda auto, pewnie z czasem dostrzeżesz coś jeszcze.
@red87label: aaaa daj spokój. Zrobiłem w święta zakupy większe i czekam na paczkę, pełna korekta lakieru i powłoka od FX protect glass coating będzie a na to jeszcze fusion coating :x wszelkie chromy będą polerowane bo na aucie ich nie brakuje. Felgi i lampy już po polerowaniu więc przynajmniej to odpada ;)