Wpis z mikrobloga

Cześć kotolubne Mirki i Mirabelki! Zwracam się do Was z prośbą o radę, bo już nie bardzo wiem co robić.

tl;dr Moje dwa kotowate uzależniły się od konkretnej karmy. Czo robicz?

Problem w tym, że to nie jest karma pełnowartościowa, tylko tzw karma filetowa, którą powinno podawać się tylko w ramach przysmaku co jakiś czas. Przyznaję, że jest w tym sporo naszej winy, bo tą informację znalazłem już po jakimś czasie podawania karmy, tak więc moja culpa... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wracając do sedna, Koty nie chcą jeść innej karmy. Na razie próbowaliśmy kilku karm, z którymi wcześniej nie było problemu. Teraz dostały Animonda Carny Kurczak+indyk+królik i buntują się, łażą, miałczą ale w misce nie ruszą. Ma być ich kurczaczek i c$&j! A my na drugi dzień wyrzucamy wyschniętą karmę do śmieci i tak puszka, za puszką. Gnoje dojadają suchym, a pasztecikiem najwyraźniej mam się wypchać.
Co ciekawe. Znajomy miał podobną sytuację z karmą tego producenta. Kot przez długi czas nie chciał jeść nic innego ale w końcu odpuścił. Nasze gałgany nie odpuszczają. Czo robicz mam?

#koty #kotwdomu #pomocy #zwierzaczki #weterynaria
  • 4
@azaleasky: Tak, mieszamy. Średni skutek to przynosi, trochę podziubią ale i tak reszta ląduje w koszu.

Przy okazji. Jak im dać pełną miskę "kurczaczka" to wpieprzają, aż im się uszy trzęsą i miski są wylizane w 10 minut więc to raczej nie będzie problem z apetytem.
@themindcrusherHS: u nas przerzucanie na lepsza karmę (z felix na Feringa) trwało ponad tydzień. Nie mieszałem do jednej miseczki dwóch rodzajów, tylko do jednej dawałam pół Felixa, do drugiej cała Feringa i zero suchego. Najpierw był koci bunt, ale w końcu zgłodniały i zaczęły jeść nowe jedzenie ;)
@themindcrusherHS Spróbuj mieszać ale od naprawdę bardo małej ilości tej nowej, powiedzmy łyżeczka od herbaty tej nowej, reszta starej...po dwóch dniach dwie łyżeczki i tak dalej .Dodatkowo polecam sosiki Miamor lub Vitakraft do kupienia np.w zooplusie, większość kotów zajada się każdą karmą którą się nimi poleje ;)