Wpis z mikrobloga

@ptasiek2: sytuacja wyglada tak zaczęło się to dziać od pierwszej wymiany pasty na procesorze, laptop nagle się zaczął wyłączać. Najczęściej przy odpalaniu filmów w hd lub gier przeglądarkowych.

Druga wymiana pasty, spokój przez 2 tygodnie i powrót do tego samego. Nagle wyłączanie laptopa, wentylator pracuje nieregularnie ponieważ są skoki temperatury na procesorze. Po odpaleniu sprawdzałem jest temperatura 30-40 stopni nagle skok do 80 powrot do 40 . Im dłużej używasz laptopa
  • Odpowiedz
@grozny_mirek wygląda jakby pasta została dwa razy źle nałożona ( ͡° ͜ʖ ͡°) sam to robiłeś czy w serwisie? Jeśli sam to zrób to ponownie tym razem porządnie najlepiej połóż ciekły metal. Domyślam się że cieplowody są miedziane. Jeśli robił to serwis to niech poprawią.

Ostatnio wymieniłem w starym lapku pastę która była jeszcze spoko na ciekły metal i temperatura spadła o 15st podczas grzania procka. Nie mówiąc
  • Odpowiedz
@100kW thermal grizzly conductonaut. #!$%@? nim dwa skalpy, raz pod radiator w pececie miedziany i teraz procek i grafa w lapku. Najmniejsze opakowanie.

Był gdzieś dobry temat na temat skalpowania gdzie ubocznym produktem było porównanie dwóch ciekłych metali. Collaboratory i grizzly. Wyszło że to jeden #!$%@? brać co tańsze i łatwiej dostępne
  • Odpowiedz
@kusprzyk: Wole sam nic nie ruszać, nie mam talentu do naprawy elektroniki.

Pierwszą wymianę pasty sam wykonałem, druga serwis, ale zawiesił już działalność.

Wolę oddać do serwisu tą sprawę. Może okazać się jakaś inna przyczyna. Przeglądając internet natrafiłem na wiele przyczyn takiego problemu.

Serwis na Wyszyńskiego też mi polecał kolega, tylko nie pamiętał który to bo obok są dwa albo trzy serwisy.
  • Odpowiedz