Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jaki MacBook wybrać do nauki Swift? Zależy mi na laptopie, a nie na komputerze stacjonarnym i na ekranie z wyższą rozdzielczością niż fullhd.

Na początku chciałem wybrać podstawowy Air z 2020, ale słyszałem opinie, że dwa rdzenie nie dają rady. Za to potem widziałem filmiki takie jak ten: https://youtu.be/S7TT-cKqF7M
Nie widać jakichś lagów. Raczej jest dobrze, więc jestem zmieszany.

Rozważałem też MacBook Pro. Na geekbench widziałem, że model z 2017 ma wyniki podobne do tego z 2015, więc tutaj też nie wiem co wybrać.

Strasznie ciężko mi się zdecydować ponieważ nie znam nikogo, kto ma MacBooka, by pobrał Xcode i sprawdził.

Ogólnie budżet to 3000-5000 zł. Z czego pod górną granicę wolę podchodzić przy wyborze nowszego i ładniejszego modelu zamiast takiego z 2015.

Dodam też, że nie mam iPhone. Dlatego wszystko musiałbym testować w symulatorze lub ewentualnie kupić słabszy laptop i iPhone.

Co polecacie?

#swift #macbook #macos #xcode #programowanie #ios #iosdev
  • 7
@herbatnik_maly: Procesory w Pro sa stworzone do troche wiekszych obciazen - zalezy jakie apki bedziesz robil, jesli spore molochy to i dobry procek potrzebny, jesli mniejsze to podstawowa i3 w Air 2020 wystarcza, ale wazne zeby w obu bylo 16gb ramu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kacc: Wydaje mi się to przesadą. Na moim laptopie, ktory ma wydajność porównywalną do czterordzwiowego MacBooka Pro na i7 z 2013/2014 na geekbench, symulator Androida działa dość płynnie. A z tego co słyszałem to Android ma mniej wydajny symulator.
@herbatnik_maly: dostałem od pracodawcy Maca Pro rok 2015 A1398 EMC 2909. Pierwsza rzecz na korzyść Pro jest taka, że ma o wiele lepszy układ chłodzenia niż Maki Air. Drugąa to że posiada starą wersję klawiatury, do której Apple teraz wróciło w najnowszym Macu pro 16". Przez miesiąc użytkowałem Pro 13" z 2017 roku, i wygodniej mi się korzysta ze starszej klawiatury nożycowej.
Trzecia rzecz dotyczy wadliwości listwy odpowiedzialnej za podłączenie monitora