•  

  Siema Mirki. Po raz pierwszy składam komputer i chciałbym zaczerpnąć porad fachowców z wykopu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Chcę mieć komputer dość wielofunkcyjny, głównie do programowania, ale na pewno będę bawił się w przeprowadzanie jakiś większych obliczeń i si. Na gierki nie patrzę, bo co najwyżej będę grał w csa xD. Oto zestaw:

  procesor: AMD Ryzen 5 3600x
  płyta: Gigabyte B450 Aorus Elite
  grafika: RTX 2060 Super Gigabyte Windforce
  ram: 32GB Patriot Viper Steel 3200 MHz CL16
  zasilacz: Be quiet System Power 9 CM 600W 80 Plus Bronze
  dysk główny: ADATA 512GB M.2 NVMe XPG SX8200 Pro
  obudowa: Gigabyte C200 Glass

  No i jakieś tam chłodzenie powietrzne i dysk na dane. Trzyma się to kupy? Głównie martwię się o ram, bo nie wiem dokładnie jak to jest z kompatybilnością z płytą i procem. Na liście wspieranych pamięci od producenta płyty głównej nie ma tego modelu, ale tam to w ogóle mało co jest i myślę, że nie ma to większego znaczenia. Póki co, nie planuję podkręcać, ale w przyszłości pewnie będę.

  #komputery #skladamkomputer

  No i jeszcze spytam ludzi z #programowanie jaki monitor będzie fajny do pracy? Obecnie dysponuję jednym 24 calowym FHD, ale planuję sobie kupić drugi, bo lepiej. Na oku mam biznesowego della 27" QHD. Będzie dobry, czy lepiej kupić większy, albo rozmiar zostawić i zaoszczędzić kupując mniejszą rozdzielczość?

Gorące dyskusje ostatnie 12h