Wpis z mikrobloga

Polak na "Wyspie Skarbów" podsumował ostatni sezon poszukiwań (135 zdjęć!) Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/5453977/polak-na-wyspie-skarbow-podsumowal-ostatni-sezon-poszukiwan-135-zdjec/

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii lub zaplusuj ten komentarz, bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

#historia #wykrywaczmetalu #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu #poszukiwacze #archeologia #zainteresowania #hobby #zabytki #zloto #srebro #artefaktnadzis
Zwiadowca_Historii - Polak na "Wyspie Skarbów" podsumował ostatni sezon poszukiwań (1...

źródło: comment_1587108201lmpLRTGQZGzYRtAtvW6qiI.jpg

Pobierz
  • 16
@Zwiadowca_Historii: Piękne hobby. Chwilę było i moim, ale skutecznie mnie zniechęcili do niego. Było to przyjemne i odstresowujące na początku, a później czułem się jakbym robił coś złego, niezgodnego z prawem. Prawda jest taka, że głównie śmieci wykopywałem. Jakieś folie, kapsle, ale jak biło na monetkę to zawsze gdzieś tam w głowie miałem, że może akurat coś fajnego wyjdzie. Znalazłem kilka ciekawych rzeczy, ale nic co mogłoby trafić do muzeum, nic
co to komu przeszkadza, że ktoś w wolnych chwilach sobie lata po polach, łąkach i lasach z wykrywaczem?


@Ernando: Pewnie nic i tak było wiele lat dopóki nie rozpowszechniły się tanie detektory dostępne dla każdego, zrobiło się mrowie detektorystów, zaczęły się powszechne dewastowanie stanowisk archeo, grodzisk, zbiorowych mogił(osobiście widziałem pokopane dołki na powstańczej zbiorowej mogile w lesie), zaczęły się dziesiątki zgłoszeń o naruszanie terenu prywatnego, o robienie dołów w sadach i