Gorące dyskusje ostatnie 12h

Mieszkam z dziewczyną. Mamy kota i psa o imieniu Benek. Średnio się lubią, kot ciągle dokucza psu. Któregoś razu obudziłem się w nocy i strasznie chciało mi się pić. Poszedłem do kuchni i wzięło mnie na heheszki. Mamy na lodówce notatnik promocyjny. Wziąłem długopis i bardzo nieskładnie i koślawo napisałem na kartce:

Drodzu ludzia, kochaciu kota bardzie niz ja odchodzu żegnajci Benek

Wróciłem do sypialni, obudziłem dziewczynę i mówię jej: "Zszedłem na dół napić się wody i znalazłem przy lodówce kartkę od Benka, on chyba uciekł" i podałem jej kartkę. Myślałem, że zacznie się śmiać, ale ona w półśnie zaczęła ją czytać, a później wybuchła takim płaczem jakiego nigdy nie widziałem. Beczała jak dziecko. Osłupiałem i zacząłem ją zapewniać, że to tylko żart. Była ostro wkurwiona. Położyliśmy się spać, a ja nie mogłem opanować śmiechu. Udało mi się nie wydawać z siebie żadnego odgłosu, ale znacie to uczucie, gdy próbujecie powstrzymać się od śmiechu? Tak, leżałem obok niej i trząsłem się próbując się powstrzymać, a ze mną całe łóżko przez jakieś pół godziny...

#pasta #heheszki
    pokaż całość

odpowiedzi (23)

Co najbardziej cechuje ludzi uprzywilejowanych? To, że nie potrafią przyznać się do swojego przywileju. Pani Paulina Młynarska zwraca uwagę na biały przywilej, którego nie mają uchodźcy o nie-białym kolorze skóry, ale pomija zupełnie kobiecy przywilej, który sama posiada i którego nie posiadają mężczyźni na Ukrainie, a także w Polsce i wielu innych krajach dowolnym kolorze skóry.
    Zobaczmy jakby wyglądała wypowiedź pani Pauliny gdyby dostrzegła niewidoczny dla siebie przywilej:

Nie rozumiesz co to takiego „kobiecy przywilej”? Już Ci wyjaśniam. Na przykład na Ukrainie, gdy jesteś kobietą uciekającą przed wojną, to masz ciepłe łóżko, prawo pracy i program pomocowy. A kiedy jesteś mężczyzną uciekającym przed wojną, to masz zdychać pod gruzami. Nawet jeżeli masz 18-lat, całe życie przed sobą i nie jesteś zawodowym żołnierzem. Ot, kobiecy przywilej. Żyć albo ginąć.

Czy uznanie istnienia kobiecego przywileju i faktu, że kobiety mają większe prawo do życia niż mężczyźni jest czymś niestosownym i mizoginistycznym? Nie. Każda walka o równość zaczyna się od pokazania palcem przywilejów jakie posiadają osoby uprzywilejowane bo one najczęściej w ogóle tego nie dostrzegają.

#dyskryminacjamezczyzn #ukraina #wojna #logikarozowychpaskow #lewackalogika #pieklomezczyzn #bekazlewactwa
    pokaż całość

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (62)

Walka #allegro z podróbkami w praktyce #perfumy

odpowiedzi (50)