Wpis z mikrobloga

Znajomy mechanik wgrał mi modyfikacje mapy silnika CAYB VAG, czy przez zwykłe OBD mogę ściągnąć całą mapę do kompa? Chce ją wrzucić na jakieś forum dla speców żeby ocenili ewentualnie wprowadzić jakieś poprawki, ale nie mam pojęcia jak sie za to zabrać dzięki!
#tuning
  • 7
@gucio3000 chyba można, ale się zastanów czy warto, po pierwsze twój znajomy to pewnie nie jest jakiś spec, skoro chcesz dać komuś to do sprawdzenia, a na forach najwięcej mówią ci co się nie znają, taka prawda, więc rób jak chcesz, ale nie zdziw się jak ci wypali dziury w kolektorze, bo takie rzeczy się dzieją jak amator się bierze za coś takiego
Już 15kkm zrobiłem na tej mapie, jest wszystko w jak najlepszym porządku, ale z okazji kwarantanny chciałem się coś pobawić samemu, może da sie jeszcze z 5% bezpiecznie wyciągnąć ;)
@gucio3000: kolega wyżej już odpowiedział dlaczego.

pewnie z +30km też trochę Nm,


yhy, sprawdzane na dupo hamowni

Tego się nie robi w taki sposób. Ja nie mówie że to co kolega wgrał jest złe, może akurat mapa jest z tej samej wersji silnika i zrobiona dobrze. Ale może tak nie być, może twoje auto odbiegać stanem technicznym, częściami od tego na którym ten plik był strojony i silnik tego nie wytrzyma