Wpis z mikrobloga

@NiezajebywalnyNiesporczak: Różnica? Żadna. Pierwsza jest powszechnie używana, drugą zastosujesz na teście z gramatyki, żeby wykazać znajomość przekształcenia Past Simple w Past Perfect.

(Nie potrzebujesz 'before' właśnie dlatego, że forma zaprzeszła oznacza, że zdarzenie wystąpiło wcześniej/przed innym zdarzeniem. Natomiast powszechnie spotyka się to before w zadaniach, żeby wykonujący wiedział, gdzie się od niego tej formy oczekuje.)

Ale w tym zdaniu nie chodzi o uprzedniość zdarzeń, tylko o zacytowanie czyjeś wypowiedzi z pominięciem
@NiezajebywalnyNiesporczak: lub: They claimed the plane was crashed... . They claimed the plane had been crashed. Masz zdanie złożone, więc możesz zrobić bierną od każdego zdania składowego. Hmm, w sumie od obu jednocześnie tez można ( ͡° ͜ʖ ͡°) It was claimed the plane was crashed...

Typowy drill, sensu mieć nie musi. I jeden z głównych powodów, dla których Polacy tak się krępują z mówieniem, zanim poukładają
Typowy drill, sensu mieć nie musi. I jeden z głównych powodów, dla których Polacy tak się krępują z mówieniem, zanim poukładają w głowie formy, strony i odmiany, zapominają, co chcieli powiedzieć.


@krystal_Tri_tapik: Po stokroć tak. Dla tego staram się teraz dużo ćwiczyć, dużo oglądać i czytać. Dużo łatwiej mi przyswoić gdy spotykam jakieś formy których już się uczyłem. Postanowiłem kwarantanne wykorzystać w głównej mierze do nauki gramatyki ang.
@NiezajebywalnyNiesporczak: Jeśli Ci to ułatwi naukę, ma sens. Ale akurat polecenie przekształć bym pomijała. Tyle nauki tematu, żeby znać ogólną zasadę i rozumieć w razie czego, co autor tekstu ma namyśli, a reszta? Pomyśl, jakie typowe komunikaty możesz chcieć wygłosić, bo w sumie nieczęsto się ich używa? Zostałem napadnięty i okradziony. Naprawdę ma znaczenie, czy użyjesz tu zwykłego Past Simple, czy pokusisz się o Perfect? Dla komunikacji najmniejszego, więc ćwiczenie takich