Wpis z mikrobloga

Znów często padają pytania dlaczego się czepiam KK, więc macie listę. Jak coś ominąłem dodawajcie w komentarzach. Myślę, że niedziela to dobry moment. Kolejność przypadkowa. Aha, zabrakło powodu najważniejszego - bo nie ma bozi w niebie.

- walka z in vitro
- optowanie za zakazem aborcji nawet kosztem zdrowia czy życia matki
- systemowe ukrywanie pedofilów
- stanie ponad prawem państwowym (prokuratura nie ma wglądu do dokumentów kurii - konkordat)
- komisja majątkowa już robi trzecie okrążenie z oddawaniem zagrabionego mienia, a miała być zlikwidowana już 15 lat temu
- katolicka indoktrynacja dzieci w publicznych (czyli domyślnie świeckich) placówkach
- zakaz handlu w niedzielę
- przywileje w handlu ziemią w porównaniu z obywatelami RP
- kłamstwa historyczne o tym jak nas KK bronił gdy tymczasem Targowica to byli biskupi, powstania narodowe KK potępił, a co drugi ksiądz był agentem SB
- ograniczanie dostępu do antykoncepcji, np tabletki które w Czechach kupisz przy kasie w supermarkecie są u nas na receptę
- kasa z podatków niewierzących idzie na wypłaty dla katechetów, policyjnych/wojskowych kapelanów, emerytury dla księży, remonty kościołów (wiem, wiem, zabytki, niech dyskoteki porobią w tych zabytkach, wali mnie to) itd
- kult pewnej jednostki, która imo ma sporo wspólnego z ukrywaniem pedofilii czy z milionami ofiar w afryce
- dodatkowa ocena na świadectwie z religii zawyża średnią (np ważną przy stypendiach, wiem, są też takie gdzie się ją wyłącza ze średniej) dyskryminując tym samym dzieci nie chodzące na religie
- sianie nienawiści względem homo, innowierców, żydów itd
- wpływanie na polityków
- rozdawanie przez miasta działek kościołowi za 5 zeta by potem KK je sprzedawał na wolnym rynku za miliony
- praktycznie żadne opodatkowanie
- propagowanie antynaukowej wizji świata, (nakładanie klątw, czynienie egzorcyzmów, modlitwa itd)
- sprzeciw wobec eutanazji
- zepchnięcie kobiety do podrzędnej roli służki i opiekunki
- przepis 196kk

#bekazkatoli #ateizm #kosciol #wiara #religia #katolicyzm #polska
  • 64
@zartos: To prawdopodobne że @lakukaracza nagrywa swoją żonę, gdy inny ją posuwa, nawet bez gumy. Nie udowodniono że patrząc na to nie wali konia. Co do jego dzieci - skoro są upośledzone wyjaśniało by to to, że nie było interwencji MOPSu bo dzieci nie zdają sobie sprawy z tego co się dzieje w około. Myślisz że powinniśmy im jakoś pomóc wyrwać się z tego horroru? Może to gdzieś zgłosić?
@lakukaracza_: Ja gardzę KK za to, że jest fundamentem "polaczkowego myślenia" w którym wychowała się większość polaków, nawet tych niespecjalnie wierzących. Robienie z siebie męczenników, gloryfikowanie ubóstwa i biedy umysłowej, socjalizm... przepraszam - 'katolicka pomoc bliźniemu", oblężona twierdza, kreowanie a potem "walka" z urojonym wrogiem, pogarda dla nauki i ogólnie pojęty ultrakonserwatyzm.
@lakukaracza_: Do tego można dodać zarzut wspólny u katolików z innymi wyznawcami religii zapoczątkowanej przez św. Pawła z Tarsu, który pisał: "Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5,22) - czyli ewangelikalnych protestantów, Świadków Jehowy i prawosławnych. Chodzi o demonizowanie wszystkiego, czego chrześcijanie nie rozumieją.
A ponieważ w praktyce chrześcijanie nie rozumieją niczego, to demonizują wszystko. I przy tym zdają się nie rozumieć, że pozory mylą.

Nie rozumieją religii