Wpis z mikrobloga

#iphone to najgorszy sprzęt elektroniczny z jakim miałem kiedykolwiek do czynienia.

Zaczęło się od tego, że normiki z wykopu poleciły mi wymienić rocznego #xiaomi Mi 9 SE na telefon marki #apple.
Konkretniej IPhone SE 2020.
Miał być upgrade, a okazało się że płacąc 700 pln więcej niż rok temu za Xiaomi dostałem gorszy telefon.

Po pierwsze, w xiaomi ekran ma prawie 6 cali, jest to według mnie optymalny rozmiar dla smartfona, da się dosięgnąć wszędzie kciukiem,
proporcje ekranu sprawiają że wygodnie przegląda się internet i ogląda filmy. Dodatkowo czytnik lini papilarnych jest w ekranie w bardzo wygodnym miejscu.

Srajfon natomiast (od tej pory będę go tak nazywał, ponieważ to jest po prostu porażka a nie smartfon) kompletnie odstaje jak widać nawet od "chińskich" produktów.
Ekran 4,7 cala... Myśałem sobie, przynajmniej będzie kompaktowy... nic bardziej mylnego. Ogromne ramki, dwa razy większe niż w S4 z 2014 roku skutecznie zabierają
mu "kompaktowość" a do tego malutki jak na 2020 ekranik.

Gdyby tylko to była jedyna rzecz która powoduje że jest gorszy od starego xiaomi. Niestety, on jest gorszy praktycznie pod każdym względem.
Można podać dowolny element tego "telefonu" i gwarantuję że będzie gorszy niż u azjatyckiej konkurencji. Zresztą, apple tylko reklamuje się że jest "Designed in California".
Co z tego skoro składane jest w fabryce takiej samej jak xiaomi z chińskich części.

Ekran IPS to tragedia porównując do AMOLED.
Czytnik lini papilarnych jest za nisko, trzeba nienaturalnie wyginać kciuka.
Jeden aparat z tyłu, robiący fotki takiej samej jakości. Gdzie są dwa pozostałe które są dzisiaj standardem?

Jeżeli fani srappla mają zamiar odpisywać:

- "2 GB ramu w srapple to nie to samo co 2 GB w androidzie"

To poproszę jakieś źródła, które podają przelicznik ramu z appla na ram z androida. To samo tyczy się baterii.

Wstawiam fotkę z odpalonym wykopem na obu telefonach, żeby srajfoniarze nie pisali mi "dobra zarzutka"

#android #ios #telefony #zalesie #smartfon
Przegrywex - #iphone to najgorszy sprzęt elektroniczny z jakim miałem kiedykolwiek do...

źródło: comment_1588000002OyVqNcSnD3Zqbf6SqktyHn.jpg

Pobierz
  • 105
Ekran IPS to tragedia porównując do AMOLED.

Czytnik lini papilarnych jest za nisko, trzeba nienaturalnie wyginać kciuka.

Jeden aparat z tyłu, robiący fotki takiej samej jakości. Gdzie są dwa pozostałe które są dzisiaj standardem?


@Przegrywex: trzeba było wziąć 11 i byś nie miał tych "problemów" nie widziałeś żadnego zdjęcia ani specyfikacji tego SE zanim go zamówiłeś?