Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakie cechy mają ludzie, którzy odnieśli sukces w karierze z waszego otoczenia? Z moim przykładów to:

- managerowie z mojego #korpo - co się rzuca w oczy to pomimo odpowiedzialnego i wymagającego stanowiska zawsze dają rade i wszystko ogarniają. Ja będąc kilka poziomów niżej potrafie martwić się i spędzać dłuższy czas na rozwiązanie czegoś a taki nie dość, że nie czuje się przytłoczony robotą (każdy coś od niego chce, co chwile nowe problemy do rozwiązania) przyjmuje je ze spokojem i co więcej wystarczy chwila żeby ogarnął i znał rozwiązanie. Inna ciekawa rzecz ogólnie dotycząca liderów czy managerów to to (przynajmniej u mnie), że każdy ich lubi, świetnie się odnajdują w towarzystwie ale jak przychodzi problem, trzeba być poważni to nagle są twardzi, szorstcy. To jest coś czego nie umiem. Jak jestem miły to jestem cały czas żeby nikogo nie urazić a taki jak przyjdzie co do czego to faktycznie weźmie sprawę poważnie i już nie będzie taki milutki. Taka cecha, że jak trzeba to umie być twardym (nie mylić z chamskim, nie miłym). I na koniec to na pewno pewność siebie

- Zwykły znajomy, który robi w IT. Sukcesem tu jest dla mnie bardzo wysokie zarobki, przy spokojnym i wygodnym życiu. Gość po prostu działa i robi to co ma robić a nie buja w obłokach i gdyba. Nie jest problemem dla niego wyjazd w delegacje i dogadanie z klientem czy samodzielna praca w domu. Ja bym rozmyślał i stresował się takimi sytuacjami i pewnie pracując zdalnie nie miałbym samozaparcia żeby nie prokrastynować. Sam fakt, że pewnego dnia wziął i się zaczął uczyć pożytecznych rzeczy, które teraz procentują. Sam jestem na etapie, że fajnie pooglądać filmiki dlaczego zacząć X, lub wiem gdzie można znależć kursy Y ale nic z tym nie robię.

Macie jakieś swoje przykłady? Najlepiej ludzie, których znacie z widzenia, może jacyś znajomi ze szkoły?

#rozwojosobisty #kariera #motywacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: nie da sie szybko i dobrze rozwiązać problemu. Musisz wybrać jedno, a przeważnie tacy managerowie po prostu rzucają jakiś pomysł i ich podwładni rozwiązują go. No i też jest tak że on spija śmietankę rozmyślań na temat problemu. Zbiera same dobre rozwiązania i nie jest zmęczony rozmyślaniami jego zespołu. Większość tych managerów to charyzmatyczni tandeciarze.