Wpis z mikrobloga

Przed nami kolejny etap "parcia na wybory" przez rządzących. Z mediów dowiedzieliśmy się, że Poczta Polska otrzymała od Ministerstwa Cyfryzacji dane z bazy PESEL. Złamaniem wszelkich reguł prawa są daleko idące działania z naszymi danymi, a dzieje się to w związku z projektem przepisów, które przeszły przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, ale nie stały się obowiązującym prawem. Polecamy Wam tekst Panoptykonu, który odpowiada na 4 podstawowe pytania związane z tą sytuacją:
➡️ Czy Poczta mogła uzyskać dane z bazy PESEL?
➡️ Co zrobić, jeżeli odmówiła skasowania naszych danych?
➡️ Czy dostęp Poczty do bazy PESEL wystarczy, żeby zapewnić możliwość głosowania wszystkim uprawnionym obywatelom?
➡️ Jakie jeszcze problemy dla bezpieczeństwa danych osobowych stwarzają pospiesznie przygotowywane wybory korespondencyjne?

My zaktualizowaliśmy artykuł ,,Poczto usuń moje dane" i wzory pism w oparciu o aktualne informacje.

Zapraszamy też jutro o 19.30 na webinarium organizowane przez MamPrawoWiedzieć.pl - ,,Prawo do głosu. Kiedy wybory są legalne? Spotkanie z ekspertami". Na Wasze pytania na temat wyborów odpowiedzą mec. Sylwia Gregorczyk-Abram, sędzia Wojciech Hermeliński i dr hab Anna Rakowska-Trela, a z naszej strony Szymon Osowski.

#pocztousunmojedane #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #wybory #pocztapolska #koronawirus
  • 21
@Watchdog_Polska A jak w tym kontekście wygląda przekazanie 8.09.2014 Poczcie Polskiej dostępu w trybie teletransmisji danych do PESEL przez B.Sienkiewicza, ministra spraw wewn. i adm. w rządzie PO-PSL? Czy poczta nie ma już stałego dostępu od 6 lat?
@Watchdog_Polska: kiedyś wam napisałam, że bardzo szanuję wszystko, to co robicie. Dzisiaj macie wciąż mój szacunek, ale też przeogromną wdzięczność, bo odwalacie kawał dobrej roboty, kiedy my, społeczeństwo, nie wiemy gdzie się odwrócić, bo z każdej strony kopią. Więc jeszcze raz, takie proste, banalne: DZIĘKI.
nie. Jak działają politycznie to teraz mają moje pełne wsparcie. Prawidłowo działają przeciwko pseudowyborom, nielegalnemu udostępnianiu danych i próbie wprowadzeniu reżimu PiS i dyktatury Kaczyńskiego.


@Sebgat: to niech to tagują polityka.
A jak w tym kontekście wygląda przekazanie 8.09.2014 Poczcie Polskiej dostępu w trybie teletransmisji danych do PESEL przez B.Sienkiewicza, ministra spraw wewn. i adm. w rządzie PO-PSL? Czy poczta nie ma już stałego dostępu od 6 lat?


@47xy21: Trudno powiedzieć, czy nastąpiło rozszerzenie dostępu, czy przekazanie. Sprawdzimy kolejnym wnioskiem. Tak, czy inaczej, cel i podstawa z 2014 r. był inny.
kiedyś wam napisałam, że bardzo szanuję wszystko, to co robicie. Dzisiaj macie wciąż mój szacunek, ale też przeogromną wdzięczność, bo odwalacie kawał dobrej roboty, kiedy my, społeczeństwo, nie wiemy gdzie się odwrócić, bo z każdej strony kopią. Więc jeszcze raz, takie proste, banalne: DZIĘKI.


@justypl: Bardzo dziękujemy! Pozdrawiamy!