Wpis z mikrobloga

https://www.wykop.pl/wpis/49072749/klasyczny-przyklad-manipulacji-uzytkownika-abraca-/

Pierwsza to brak skali.


@rysiekryszard: Nie jest pokazane zero to nie znaczy że go nie ma tam gdzie jest dół wykresu.

a druga kwestia jest o wiele poważniejsza. Porównuje dane z wszystkich lat czyli uśrednione dane do jednego konkretnego roku. To jest brutalna manipulacja


@rysiekryszard: Ma pan dowut? Cyz tylko tak rzuca bezpodstawnymi oskarżeniami i domysłami? Nie dodałem danych źródłowych ani przebiegów z poprzednich lat, co nie znaczy że ich nie ma, ani że dla wielo-milionowego kraju statystyki śmierci znacząco się mają różnić rok do roku.

Nie chcesz wierzyć na słowo to zapytaj o źródła i więcej danych. Albo sam znajdź dane i wypunktuj błędy. A nie wyskakujesz chamsko z oskarżeniami, które jak się okazuje są wyssane z rzyci. I jeszcze zablokować żeby nie można było odpisać.

Takie domówienie sobie pasującej narracji do braku faktów i swojej wiedzy w prostej linii prowadzi do foliarstwa i innych spiskowych teorii.

Nie pozdrawiam.

#koronawirus #nauka #manipulacja #covid19stats
abraca - https://www.wykop.pl/wpis/49072749/klasyczny-przyklad-manipulacji-uzytkownik...

źródło: comment_1588097562SBQao8RTQKzbZG54fOM67N.jpg

Pobierz
  • 21
@zobq: Mam gdzieś co jeden niemerytoryczny spiskowiec uważa, dopóki zostawia to dla siebie - prostuję to dla tych wszystkich, którzy przeczytali jego post.
https://imageproxy.themaven.net/https%3A%2F%2Fimages.saymedia-content.com%2F.image%2FMTcyMDIyODQ5OTQxMjg0MjU5%2Fcovid-19-new-york-state-new-deaths-weekly-2020-04-21.jpg


@abraca: Wiem jak wyglada wykres ale żeby to wszystko było tak jednowymiarowe jakbyś chciał. W Szwecji wg euromomo tez spadł mimo braku tak restrykcyjnego lockdownu. Jest dużo więcej wymiarów niż sam koronawirus. Jeżeli chcesz mnie nazywać foliarzem to daruj sobie komentarz. Pozdrawiam
@fiolkins: O foliarzu to pisałem o ryśku tylko. Ty zadajesz pytanie, to nie ma w tym nic złego, to tylko odpowiadam.

W Szwecji wg euromomo tez spadł mimo braku tak restrykcyjnego lockdownu.


@fiolkins: To jest implikacja a nie równoważność, więc źle ją zaprzeczasz przypadkiem ze Szwecji. Żeby podważyć tę implikację co przedstawiłem to musiałbyś znaleźć przypadek wprowadzenia lockdownu, po którym ilość śmierci i tak przez dłuższy czas rośnie. Chętnie takie
@wytrzzeszcz: xD to on mówi że kłamie i jeszcze wymaga żebym wszystkie dane mu pokazał i nałożył, bo inaczej to znaczy że kłamie ( ) nie dam się tak łatwo ściągnąć do jego poziomu. Jak chce to niech udowodni że jest inaczej. Dla WSZYSTKICH krajów.
W Szwecji wg euromomo tez spadł mimo braku tak restrykcyjnego lockdownu


@fiolkins: Euromomo nie od razu jest w stanie zbierać wszystkie dane, dlatego też od paru tygodni "koniuszek" wykresu dla wielu krajów idzie w dół. Jest aktualizacja danych i koniuszek jest przesuwany, więc nie patrzyłbym na wykresy Euromomo w poszukiwaniu zmiany trendu.
@fiolkins: To jest dobry kandydat, zobaczymy jak tam się będzie rozwijała sytuacja za następne 2-3 tygodnie. Zachorowania i śmierci mają jakąś inercję, miesiąc już minął, powinno spadać, jak nie będzie to będzie można analizować czemu tak jest.
@zobq: No widzisz. To jak nie ma danych to skąd decyzje? Rozwalili życia tysiącom jak nie milionom ludzi na podstawie nie wiadomo czego. Pamietam świńska grypę i wiem jaki jest efekt końcowy. Chwile żyje na świecie i jak widzę ze u kogoś się zaczyna myślenie tunelowe to wiem ze może być z tego problem. Nie twierdze ze problemu nie ma ale trzeba trochę miarkować gdzie jest granica tego wszystkiego. Zaraz nie
@abraca: Juz koledze wyżej napisałem. Chodzi tylko i wylącznie o zasadność i ostrość reakcji. Teraz i tak jest już pozamiatane. Ja już oberwałem przez to wszystko więc bede stał po wiadomej stronie. Johan Giesecke w jednym z ostatnich wywiadów na chłodno powiedział: poczekajcie z ocenianiem bo lockdown będziecie musieli sciągnąć. Jaka jest prawda dowiemy się za parę lat kiedy pył opadnie. Moim zdaniem jeżeli ktokolwiek już wie ze któraś ze strategii
@zobq: No dobra są ale nie wiarygodne na co wskazują naukowcy na świecie. Których nazwiska napewno znasz wiec nie przytaczam. Najbardziej nie rozumiem ludzi którzy widza tylko jeden wymiar świata. Tak jak Ty. Dwa pytania a odpowiadasz na jedno. Masz swoją wizje świata której nic nie jest w stanie zburzyć. Pozdrawiam
@fiolkins:

No dobra są ale nie wiarygodne na co wskazują naukowcy na świecie


Którzy naukowcy zarzucają niewiarygodność danych z Euromomo?

Dwa pytania a odpowiadasz na jedno


Odpowiadam na te pytania, na które jestem w stanie coś powiedzieć - polecam tę postawę.
Też pozdrawiam.
@zobq: Pasowało by zacząć od początku. Dane euro MOMO są bez przyczyn zgonów, spływają z opóźnieniem, nie nadają się do szczegółowej analizy skuteczność działań rządzących. Jeżeli chodzi o dane w ogólności dotyczące koronawirusa wielu naukowców jednak poddaje pod wątpliwość ich wiarygodność. Ta rozmowa nie ma sensu. Życzę zdrowia i już nie odpisuj.
Dane euro MOMO są bez przyczyn zgonów, spływają z opóźnieniem


@fiolkins: nikt nic innego nie twierdził

nie nadają się do szczegółowej analizy skuteczność działań rządzących


nadają się do określenia wzrostu śmiertelności, mają swoje ograniczenia i tyle

Życzę zdrowia i już nie odpisuj


Też życzę zdrowia i jednak odpisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)