Wpis z mikrobloga

Piszę do Was z zapytaniem /prośbą o poradę. Chcę zmodernizować kompa, na początku roku kupiłem gpu rtx 2060 super i jest super, ale niestety moje 8gb DDR 3 I procek (i5 4690k) chyba już tego nie wytrzymują. Jak w Control grało się fajnie, to np. W Warzone czy Bannerlorda (szczególnie przy dużej ilości jednostek) wszytsko muli. Mam wrażenie, że procek nie daje rady tego liczyć, chyba, że się mylę?

Robiłem reaserch płyt, CPU i ramu. Myślałem o ryzenie 3600, ale strasznie ciężko znaleźć płytę, która nie miałaby problemów, b450 podobno mają kłopot i trzeba aktualizować biosa co nie zawsze pomaga, x570 są stosunkowo drogie... I druga rzecz myślałem o lepszej jednostce, ale pewnie potrzebowałbym lepszej płyty...

Mirki, możecie mi jakoś poradzić jak to sensownie zrobić?

#pcmasterrace
  • 19
@easy_rider_: problemami z biosem bym się nie przejmował, mało kto je realnie ma. warzone raczej Ci kuleje przez ram, bannerlorda nie grałem i nie mam pojęcia.
x570 jest całkowicie bez sensu do procka tańszego niż 3900x
czy Ci lepsza od b450 potrzebna, o ile planujesz wymianę co najwyżej na 3700/4700x to nie.Jak chcesz w przyszłości wsadzić 4900x czy coś to raczej wtedy kupujesz lepszą, ale co lepsze b450 dadzą radę i
Ja osobiście mam ryzena 3 1200af za 240zl, do tego Asus Prime a320m-a (240), i do tego ram 2x4 3000mhz za 220zł i wszystko śmiga.
A jeśli noe stać Cię na wszystko to odpuść ram
@Longi
@10129
@Luccek
@kroltomek

Dzięki za odpowiedzi, rozważałem jeszcze zakup właśnie 3900x celując w sprzęt, który podziała jeszcze parę lat, pytanie czy jest sens teraz inwestować, przed DDR 5 właśnie ;) ale trochę mnie uspokoiliście z tymi b450 bo miałem sporo obaw czytając opinie
@Luccek ja mam 8gb i na luzie ciągnie.
Nie mówię, że na najwyższych ale na średnio-wysokich
W ddr5 bym się nie pchał, teraz dają radę nawet ddr3.
A a320m-a ma tylko jedną bolączkę - nie można procesora podkręcić ale to już kwestia gustu.
@easy_rider_: takie coś się obi nakładka na ekran msi aferburner + rtss
no i ramu i procka CI aktualnie brakuje
ja bym więcej niż 3600 ryzena nie brał, ew. 3700x jak bogaty jestes
w sumie nie pamiętam o co chodziło i o co pytasz xd

---

jak bannerlord działa na rtx 2060 + ryzen 3600 mogę sprawdzić ale ukraść muszę bo w to nie gram ¯\_(ツ)_/¯
@easy_rider_: trzymaj, 500 vs 500 ludzi. procek się nieco zesrał. nie ma znaczenia czy ustawienia max czy medium, grafika się nudzi. może ktoś z intelem albo 3700x Ci pomoże jak tam działa
10129 - @easyrider: trzymaj, 500 vs 500 ludzi. procek się nieco zesrał. nie ma znacze...