Wpis z mikrobloga

Dzisiaj zestaw 76895 #ferrari F8 Tributo, który pokazywałem tutaj. Jest też tam trochę tekstu o powstaniu tej marki.

#legodamwa <-- pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://brickset.com/sets/ownedby-ziomal

Zdjęcia ze składania: https://imgur.com/a/hvKni5d

Jeśli chodzi o wrażenia:
1. Ciężko porównać do innych Speed Champions, bo to jest pierwszy zestaw z tej serii, który złożyłem. W kolejce są jeszcze 4, więc porównanie będę miał niedługo
2. Dużo naklejek to standard chyba w tej serii
3. W zestawie znajduje się sporo unikatowych elementów (5): 6249907, 6291048, 6293750, 6293751, 6294355
4. Wszystkich elementów w zestawie jest 275, natomiast aż 22 to dość rzadkie elementy (występują w mniej niż 25 zestawach). Na zdjęciu, tym oraz na tym widać wszystkie, które występują w mniej niż 20 zestawach. Ostatni, którego nie ma na zdjęciu: 4211451
5. 1 minifig, w którym do wyboru mamy kask lub włosy
6. Budowę zaczynamy od tyłu auta
7. klocek bardzo ciasno styka się z 6177505. Jeśli ten drugi klocek nie jest ułożony idealnie, tego pierwszego nie ma opcji tam wcisnąć.
8. Nie podobają mi się te widoczne study. W prawdziwym aucie to trochę inaczej wygląda
9. Po złożeniu kół, myślałem, że pękły felgi. Dopiero potem zwróciłem uwagę, że wszystkie "pękły" identycznie. Na szczęście miałem to zdjęcie na którym widać te "rysy" przed składaniem. Nie wiem, po co one są
10. 2 komplety "alukołpaków" do wyboru (widoczne na poprzednim zdjęciu)
11. Po zbudowaniu wygląda spoko. Przód i tył
12. Mało zapasowych części

#lego
Pobierz damw - Dzisiaj zestaw 76895 #ferrari F8 Tributo, który pokazywałem tutaj. Jest też ta...
źródło: comment_1588412516OvdIGTggtGa1aglT7j5VL9.jpg
  • 18
Ostatnio pisałem do lego że mam pęknięcia na tych felgach i przysłali nowe - przysłane mają to samo czyli to chyba taki urok..


@bartush: czyli jak widzę, nie tylko ja na to zwróciłem uwagę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
chodzi o te rysy?


@PanJakubek: tak dokładnie. Na tym zdjęciu tego nie widać tak super dokładnie, ale jak już trzymasz felgę w ręku, to dużo bardziej są widoczne
to wynika z procesu wytwarzania, takie "rysy" powstają gdy materiał podczas wtrysku spływa z dwóch stron i łączy się ze sobą


@PanJakubek: ale czy w tym procesie nie powinno być trochę losowości/chaosu i za każdym razem te "rysy" powinny wyglądać chociaż odrobinę inaczej? Bo tutaj (z tego co pamiętam), we wszystkich 4 felgach wyglądało to identycznie. Cały proces jest do tego stopnia opanowany, że materiał zachowuje się za każdym razem tak
taka jest idea produkcji seryjnej. Ogólnie wydaje mi się że tam się gromadzi barwnik i dlatego ta rysa jest aż tak bardzo widoczna


@PanJakubek: zawsze dobrze się czegoś dowiedzieć. Dzięki za wyjaśnienie :)
@damw: to jest linia która jest wynikiem łączenia się formy wtryskowej;) innymi słowy jedna część dobija do drugiej wstrzykiwane jest tworzywo, zamkyjaca część się odsuwa. Ta minimalnie widoczna kreska jest stąd że forma nie zamknie się do 0:) zawsze jakie mikroszpary będą.

Edit: po głębszym zastanowienku to nie może być z łączenia formy. Zadna forma tak nie działa. To musi być błąd, wygląda na uszkodzenie podczas produkcji.
@wiem_wszystko: ale wszystkie 4 felgi dokładnie tak samo? Jaka jest szansa, że wszystkie co do jednego elementy w formie mają rysę dokładnie tak samo poprowadzoną (bo raczej forma nie bije 1 felgi naraz, tylko od razu kilkadziesiąt/kilkaset)?
@damw: w tym miejscu jest uszkodzenie formy więc zawsze będzie wyglądać tak samo. Może mają formę która produkuje kilka różnych felg plus separatory więc od razu różne wersje felg są oddzielane stąd akurat ta ma zawsze taki feler. Masz może jakiś zestaw z podobnym elementem? Ja zaraz otworze moje Ferrari i sprawdzę stan tych felg.