Wpis z mikrobloga

Majówkę mamy zdecydowanie pochmurną, ale w nocy z 30.04 na 01.05 postanowiłem spróbować szczęścia i pozbierać coś "między chmurami" bo bywały momenty gdy niebo było czyste.

Za cel obrałem sobie dwie sąsiadujące galaktyki: Galaktykę Bodego (M81) oraz Galaktykę Cygaro (M82).

Wynik łowów? Przez chmury ze 150 klatek w kosz poszło ponad 80, ale dobre i to - pomyślałem - bo i tak gryzłem się z myślami czy w ogóle wystawiać setup. Cudów nie ma, ale każde zdjęcie cieszy :)

Canon EOS 600D, SW ED80 na HEQ5; 69x120s.

#nedvedinspace -> mój tag, zapraszam

#mojezdjecie #astrofoto #astrofotografia #fotografia #kosmos #astronomia
Pobierz Nedved - Majówkę mamy zdecydowanie pochmurną, ale w nocy z 30.04 na 01.05 postanowiłe...
źródło: comment_1588418049ncejSvErpbaLAM9J0hZtd0.jpg
  • 6
@Nedved: Niesamowite to jest dla mnie, jako laika w temacie.
Ustawiasz aparat i widzisz podgląd na żywo dzięki mocy tych soczewek, czy widząc czyste niebo wtedy strzelasz zdjęciami i część z nich wychodzi odpowiednia? Czy ten efekt to dopiero kwestia obróbki, powiększania itp?

Canon EOS 600D, SW ED80 na HEQ5; 69x120s.

z tego rozumiem tylko model aparatu "Canon EOS 600D" :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pozory: Zdjęcie to efekt bardziej lub mniej umiejętniej obróbki najczęściej w kilku programach. Gdy zaczynałem to łapanie kadru było męką - używając aplikacji mobilnej z mapą nieba celowałem +/- w zamierzony obiekt, pstrykałem zdjęcie, sprawdzałem o ile muszę przesunąć i korygowałem. I tak do skutku. Powtórzenie dwa razy tego samego kadru graniczyło często z cudem. Wtedy używałem jeszcze domowej roboty astrokoziołka (taki mały montaż ze skleiki) i radzieckich obiektywów. Teraz mam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kroolik1986: Na ogół 20km na południe od Limanowej (małopolskie). Niebo było tu fajne jeszcze z rok temu. Widać było wyraźnie zarys Drogi Mlecznej. Teraz doszło oświetlenie uliczne i rozbudowała się pobliska fabryka i niestety jest przysłowiowa lipa.
@Cumak69: Jest trochę tego na necie np. filmy od Astrobackyard. Jak masz jakieś pytania to dawaj na priva :-)