Wpis z mikrobloga

O co chodzi z szamponami w kostkach. Serio są takie super że ludzie myją włosy raz na 2 tygodnie? Jakim cudem xD
Mi włosy robią się tłuste na drugi dzień więc muszę codziennie. No i pomijając fakt przetłuszczania się przecież skóra zrzuca naskórek, wydziela pot jak te włosy muszą być potem brudne i śmierdzieć, a w sumie to nie wiem w końcu jak to z tym jest. Ma ktoś doświadczenia po tym? Bo tak średnio mi się widzi wydać 40zl za kostkę która mi się straci po tygodniu.
#rozowepaski #uroda #kosmetyki #pytanie
  • 15
@Silent_Mouse: ja używam szamponu w kostce z czterech szpaków, ale pierwsze słyszę żeby dwa tygodnie trwało niemycie głowy :o ogólnie rzeczywiście wydłuża się okres między myciem głowy ale nie aż tak. Wcześniej musiałam myć głowę codziennie rano bo nawet wczorajsze wieczorne mycie nie starczało do następnego wieczora. Z tym mydłem mogę śmiało myć głowę co drugi dzień :D
A kostkę kupiłam początkiem stycznia, a jeszcze mam ponad 1/4 kostki do zużycia.
@tisiula: https://4szpaki.pl/szampon-do-wlosow-w-kostce

Nie używam odżywki za każdym razem z leniwstwa xD raz na dwa/trzy mycia nakładam jak maskę a potem dopiero zmywam odżywkę i myje włosy szamponem. Mam bardzo lekkie włosy i każda odżywka bardzo mi je obciąża. Jakbym nie domyla włosów po odżywce to miałabym takie oklapniete bardzo.
Pod wszystkimi pozytywnymi opiniami na tej stronie się podpisuje.
Nigdy nie wrócę do normalnego szamponu. Po 1 jest BARDZO oszczędnie. Po 2
@r__k nie powiedziałabym, że jest taki łagodny, SCS jest na pierwszym miejscu w składzie, weźmy pod uwagę też to, że jest to stężony siarczan, więc jest go dużo. Jedynie co, teoretycznie, to SCI, glukozyd i oleje mogą znosić jego drażniące działanie, dlatego wydaje się, że jest łagodny. :)
@podomka: są dwa sposoby, w zależności ile ma się włosów xD jeden sposób to namydlenie mydła pod woda i nakładanie mydlin na włosy. Ja osobiście wole pocierać kostka o włosy. Łatwiejsze niż korzystanie z szamponu w butelce xD Bo szampon trzeba otworzyć, przechylić, wycisnąć, zamknąć xD a kostkę warto mieć w jakiejś porcelanowej miseczce/mydelniczce wiec jedyne co robisz to bierzesz kostkę do ręki, mydlisz włosy, odkładasz kostkę :D
@Silent_Mouse: Szamponów w kostach nie używałam, ale się wypowiem:) U mnie problem z codziennym myciem zniknął jak zaczęłam używać szamponów bez silikonów i z łagonymi detergentami oraz wywaliłam odżywki do włosów, bo one też często mają silikony w składzie. Dwóch tygodni to bym nie wytrzymała na pewno, ale mogę spokojnie myć włosy co 5,6 dni. Może sekret tych mydeł tkwi właśnie w braku silikonów.
@IdzDoAptekiPoLeki: na kanale wwwlosy był filmik, jak tego używać i Aga mówiła, że pocierając o włosy możesz im zrobić krzywdę i żeby absolutnie tak nie używać... nie boisz się, że zrobisz sobie krzywdę tak pocierając?
@r__k: no co ty, ten szampon się tak pieni, ze wystarczy trzy razy przejechać na mocno mokre włosy i tyle. Ja widzę mega poprawę w kondycji włosów. Przede wszystko przejeżdżam na długość włosów i tez w ten sposób je myje, mam włosy do połowy pleców i broń Boże ich całych nie mieszam ze sobą tylko myje na długości na prostych włoskach. Dzięki temu mam zerowy odsetek splątania i nie mam problemu
@IdzDoAptekiPoLeki: ale myjesz włosy? Ja w ogóle myję tylko skalp, włosy przejeżdżam delikatnie pianą tylko po olejowaniu, tak to ich nie ruszam niczym oprócz odżywki. A i tak się plączą :D
@r__k: myje skalp i włosy, nie mieszam ich ze sobą tylko w taki sposób jakbym nakładała odżywkę na długość, wiesz o co mi chodzi? :D każdy sposób nałożenia tych mydlin myśle ze byłby skuteczny, ja po prostu przejeżdżam kilka razy i wystarczy mi. Nie mam porównania z innymi szamponami w kostce, może jakieś jest lepsze nie wiem ale ja z tego jestem zadowolona i nie widzę potrzeb szukania lepszej wersji :D