Wpis z mikrobloga

@XDwGlowie: I prawdziwe, i stan faktyczny. Musk nie ma żadnej kasy bo wszystko zainwestował, nic nie zarabia (pensja 1$ na rok w Tesli) - żyje na kredyt bankowy pod zastaw akcji Tesli.
Willa na hipotekę. Samolot w leasingu, itd.
Jak dostanie tę mityczną pierwszą transzę motywacyjną w Tesli za przekroczenie wartości 100 miliardów itd. to będzie w postaci prawa do kupienia akcji i braku możliwości sprzedania ich przez 5 lat.
@haussbrandt: Faktycznie, szukałem tej daty, ale przeoczyłem xD Ciekawy ruch, ale myślę, że nierozsądny, bo na razie mamy jeszcze system kapitalistyczny, gdzie własność jest na pierwszym miejscu.
Elon jak zwykle jest do przodu o parę dekad, kiedy to zapewne wprowadzona zostanie "sharing economy" na większą skalę ze względu na obciążenie środowiska i rezygnację z nadmiernej konsumpcji.
“You think i’m just doing this for money, or keep the stock price up and get my equity? That’s BS. I’ve poured everything I have into these companies, and don’t care about anything else. I’ll sell everything I own. And I don’t care about today’s stock price, it’s too high IMO
I’m dedicating myself to Tesla and SpaceX. To the Earth, and Mars. This isn’t about me, it’s about doing the right