Wpis z mikrobloga

Ha tfuu, na tych wszystkich specjalistów od #nieruchomosci którzy nabijają się z ludzi, kupujących „dziurę w ziemi”. Nie wiem czy przemawia przez was ograniczenie czy zazdrość, ale naprawdę nie trzeba mieć magistra żeby zrozumieć, że najlepsze mieszkania sprzedają się najszybciej, więc często trzeba je zarezerwować, bo inaczej ktoś inny kupi. ¯_(ツ)
Oczywiście można czekać do samego końca i kupić jak już cały budynek powstanie. Tyle że wtedy wybór będzie między mieszkaniem z #!$%@? rozkładem, a tym który ma okna na śmietnik i sypialnie przy windzie.

Za to są mechanizmy, które przy okazji chronią potencjalnych kupców. Jak np. płacenie transzami. Ale zakładam ze do tego jeszcze wykopowi eksperci nie dotarli.


#mieszkania #bekazpodludzi
  • 4
@AnMarie:

Ja kupiłem jak było już mniej więcej pół budynku drugiego etapu. O ile wtedy nie było dużego ryzyka, to teraz nie wiem czy bym się zdecydował na kupienie dziury w ziemi.

Za to są mechanizmy, które przy okazji chronią potencjalnych kupców. Jak np. płacenie transzami. Ale zakładam ze do tego jeszcze wykopowi eksperci nie dotarli.


Ustawa deweloperska teoretycznie chroni kupujących. Najlepiej jeśli deweloper ma rachunek powierniczy z gwarancją bankową lub
@AnMarie: Chcemy zmienić prawo, aby zakazać sprzedaży przysłowiowej dziury w ziemi. Domagamy się zaostrzenia standardów technicznych, jakie muszą spełniać mieszkania. Zbyt dużo inwestycji powstaje po taniości, gdzie nie ma żadnej izolacji akustycznej, gdzie brakuje wentylacji i na ścianach pojawia się pleśń. Ale dużo zależy od nas. Jeśli nie musisz, nie wynajmuj mieszkania/pokoju: https://medium.com/@stop_wynajem/zanim-wynajmiesz-mieszkanie-15efe84d20bc