Wpis z mikrobloga

Gin dobrey,

mieszkam w Poznaniu od ponad roku i doszły mnie słuchy, że mamy tutaj lokalnego Reddita. Postanowiłem sprawdzić, o co chodzi i poznać Was lepiej.

Pomyślałem, że może zainteresuje Was moja pasja i projekty, które podejmuje w Polsce. Od kilku miesięcy prowadzę profil na Instagramie, który skupia się głównie wokół mojej kolekcji super samochodów: https://www.instagram.com/the.collection/

Aktualnie w moim posiadaniu znajdują się: Aventador, F12, GT3 RS, RR Wraith, BMW M5, Lancia Integrale, McLaren 600LT & 720s, BAC MONO oraz … Fiat 126p.

Na Wykopie zamierzam opisać szerzej (nie)praktyczną stronę posiadania takiej kolekcji
w Polsce oraz luźno porozmawiać z Wami o pasjach i zainteresowaniach.

Na początek — podzielę się z Wami historią jednego z moich nowszych nabytków. To piękny pomarańczowy Maluch. Oczywiście kupując go wiedziałem, że jest to w Polsce samochód kultowy i zna go praktycznie każdy. Miałem trochę szalony plan, na który wpadłem
w momencie, kiedy pierwszy raz zaparkowałem Ferrari F12 obok Malucha. Dlaczego by nie zrobić z niego customowy projekt, który kolorem, stylistyką będzie nawiązywał do F12.

Jednak, gdy Maluch dotarł już do mnie, podzieliłem się swoim pomysłem z osobami, które obserwują mnie na Instagramie i zacząłem otrzymywać ogromną liczbę nostalgicznych wiadomości. O rodzinnych wakacjach z tym samochodem, o pierwszych randkach w maluchu, o odkładaniu pieniędzy na to małe cudo. Oglądając wiadomości i zdjęcia zrozumiałem, jak duży ładunek emocjonalny wzbudza ten samochód na naszych ulicach. Uznałem, że robienie z Malucha custom projektu, to niewłaściwy kierunek i zdecydowałem się pozostawić go oryginalnym stanie, który możecie obejrzeć na zdjęciach. Nie żałuję dzisiaj ani trochę - gdy jeżdżę nim po Poznaniu, zawsze spotykam się z niesamowicie ciepłym przyjęciem i wielkim zainteresowaniem. Prawdziwy pojazd do rozdawania i zbierania uśmiechów. Jest to maluch z wielkim sercem.

I dajcie jakieś plusy, jeśli ciekawią Was inne moje auta i uważacie, że warto postować.

Trzymajcie się ciepło!

https://youtu.be/Mxz84WQcJEk

#thecollection #savethemaluch #motoryzacja #carboners #fiat126p #samochody #carspotting #sopot #poznan
thecollection - Gin dobrey,

mieszkam w Poznaniu od ponad roku i doszły mnie słuchy...
  • 142
@thecollection: filmu jeszcze nie oglądałem, ale odniosę się do opisu. Faktycznie Polacy traktują malucha ortodpksyjnie, niemal wszystkie solidne projekty to renowacje zbliżone do oryginału. Szkoda bo odrestaurowanych jest multum a porządnych customów prawie wcale. 126 powstało milion z okładem, z takiej masówki można śmiało robić co tylko wyobraźnia podsunie. Sam marzę o poszerzonym maluchu z odsuwanym dachem (nie mylić ze szpetnym cabrio bosmalem) , z solidnym V2 z motocykla. Jeździłbym bez