Wpis z mikrobloga

@MHRR89: chociaż to taka balansacja między ubuntu, Ubuntu według mnie ma czytelniejsze GUI chociaż Debiana idzie ładnie dostosować i osobiście Debian jak dla mnie jest najlżejszym distro
@submab: takie, jakie ma znajomy linuksiarz. A z braku takich: wejdź sobie na strony kilku najpopularniejszych dystrybucji — Manjaro, Minta, Ubuntu, Fedory — i weź to, które Ci się najbardziej spodoba wizualnie.

Dlaczego tak? Bo to nie, że się dystrybucje nie różnią niczym, ale na początku Ty, jako użytkownik, nie wiesz, czego chcesz. Zatem nie sposób wybrać czegoś pod Ciebie, więc zostaje sprawa ewentualnego szukania jakiejś pomocy —
@submab: to ja może zarzuce argumentami - jako zwykły użytkownik nie będziesz potrzebować najnowszych aktualizacji do pakietów, a jak potrzebujesz czegoś konkretnego np docker czy pvp w najnowszej wersji to sobie ręcznie dodasz PPA. W Debianie trochę trzeba konfigurować na początku, dla mnie był zbyt surowy na desktop, raczej na serwer. Możesz też WSL zainstalować zamiast calego systemu
@Melcma: tak Debian jest według mnie najlepszy pod server, ale do użytku własnego trzebaby trochę się pobawić by go dostosować ale moje zdanie jest takie, dostosować system to jedno, drugie mi się Debian jeszcze nie posypał nigdy więc poświęcić"dzień" na konfigurację to nie dużo tym bardziej że Windowsa jak stawiasz po formacie to też instalacja sterowników i innych pierdół, plus wywalanie tele~, auto update etc. zajmuję ok 2h
@submab no jest
@submab Przede wszystkim coś z najpopularniejszych i największych graczy, przy początkach zabawy kwestia odpowiedniej i obszernej dokumentacji, szybkiego rozwiązywania problemów, to sprawa o wieeeele ważniejsza niż o 100 MB większy ram usage. Jakimi narzędziami posługujesz się w tym web-devie najczęściej/najchętniej? Odezwij się na priv, postaram się coś dopasowanego doradzić. :-)