Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu napisałam tekst o tym, w jaki sposób można zostać wmanipulowanym w sektę. Tekst nie był szczególnie krótki i o ile wydaje mi się, że przedstawia to w sposób obrazowy, nadal była to wymyślona przeze mnie historyjka. Sama nigdy przez to nie przechodziłam, bo w religii Świadków Jehowy zostałam już wychowana.

Ale wczoraj na kanale "Światusy" (kanał byłych Świadków Jehowy) pojawił się film z historią ich widzki, która straciła przyjaciółkę ŚJ, bo sama nie chciała zostać Świadkiem. Moim zdaniem ta historia idealnie odzwierciedla to, w jaki sposób Świadkowie potrafią manipulować drugim człowiekiem tak, żeby w końcu został Świadkiem Jehowy. Gdyby nie to, że dziewczynie coś nie pasowało i przełamała się, by zacząć szukać informacji o tej religii w internecie, pewnie dzisiaj byłaby już Świadkiem omamiona przyjacielskim zachowaniem drugiej osoby. Niestety kosztowało ją to przyjaźń.

U Świadków bardzo naciska się na głoszenie. Jeśli Twojej znajomej umarł ktoś bliski - pociesz ją tym, że w przyszłości zostanie wskrzeszony i że już nigdy nie będzie śmierci! Ktoś z Twojej rodziny jest poważnie chory? Daj mu nadzieję na przyszłość bez chorób! Zawsze miałam z tym problem, a dzisiaj uważam to za żerowanie na czyimś nieszczęściu, ale na zebraniach wmawiali nam, że to jest okazanie troski drugiej osobie. Świadkowie, którzy to robią faktycznie nie zdają sobie sprawy z tego, że tak naprawdę manipulują drugim człowiekiem w ciężkich dla niego chwilach.

Szczerze polecam każdemu przesłuchanie historii i w ogóle cały kanał, bo dużo tłumaczą.
#wesolezyciewsekcie #sekta #swiadkowiejehowy #religia

----

Na tagu #wesolezyciewsekcie piszę różne wspomnienia z czasów, jak byłam Świadkiem Jehowy, czasem też inne teksty w temacie.
13czarnychkotow - Jakiś czas temu napisałam tekst o tym, w jaki sposób można zostać w...
  • 3