Wpis z mikrobloga

Bench vs bands 240kg :) Poszło elegancko, pierwszy raz wyciskanie kontra tak mocne gumy. A zapas i tak był :)

Miała być dłuższa pauza, ale za bardzo skupiłem się aby #!$%@?ć ten ciężar co najmniej na orbitę marsa, i zamiast pauzy tylko króciutkie zatrzymanie zrobiłem, trudno :P

Pierwszy raz robiłem wyciskanie z tak mocnymi gumami, przy lockoucie dawały aż 95kg+ no prawie 100kg a przy klacie ponad 50kg (Są to fioletowe/bordowe gumy od HMS podwójnie założone). To wymaga przeogromnej stabilizacji i naprawdę, barki,klata, plecy pracują ogromnie aby to wszystko ustabilizować. ODRADZAM każdemu, kto nie miał styczności z gumami używać tak dużego % ciężaru właśnie z gum, bo tutaj to jest u mnie ponad 40% 1RM z gum, czyli prosta sprawa na zrobienie sobie kuku jeżeli ktoś nie ma doświadczenia z gumami.
Jeżeli kogoś interesuje wyciskanie z gumami to polecam zacząć od 20-25% 1RM jako gumy... i też BARDZO UWAŻAĆ. Ludzie nie zdają sobie sprawy co się wtedy dzieje ze sztangą i jak ciężkie się robi wyciskanie.

Jak już wspomniałem, zmieniłem też ustawienie stóp, dałem je bardziej do przodu, jest to gorsza/słabsza pozycja dla mnie, takie ustawienie powoduje mam gorszą pozycję do wyciskania. Jest natomiast jeden ogromny plus, brak odczuwalnego obciążenia dołu pleców, wcześniej jak podwijałem nogi czułem bardzo mocno dół pleców. I byłoby to ok gdybym tylko wyciskał, ale robię też ciągi/siady, i regularnie orany jest ten dół pleców. Dlatego zmieniłem pozycję w dni upper, żeby po prostu lower back odpoczął, a także aby jego zmęczenie nie miało wpływu na samo wyciskanie.

Czuje że rozpiera mnie energia, że buduję od groma siły :) Zmieniłem podejście do treningów, wszystko za sprawą rad od paru osób, w tym wymianie kilku wiadomości z Mattem Wenningiem, co otworzyło mi oczy na parę ważnych spraw.

Cały dzisiejszy trening z rozgrzewką

DB press 2x25
Lat pulldown 2x25
Triceps pushdown 2x30

Bench vs heavy bands 215x1 235x1 240kg x 1 (145kg bar weight + 95kg bands)
CG 4board vs heavy bands 205x3 225x3 235x3
DB rows 4x10
Lat pulldown wide 4x15
Hammer curls 4x6
Tate press 4x10
Side delts 4x10

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #sport #pokazforme
IntruderXXL - Bench vs bands 240kg :) Poszło elegancko, pierwszy raz wyciskanie kontr...
  • 8
@IntruderXXL

Calkiem sporo stopy poszybowały w przód w porównaniu do poprzedniego ustawienia.
Jak leg drive przy takim ustawieniu?

Ja lubię mieć mocno w tył, mam znacznie mocniejszy leg drive i tyłek lepiej opanowany:)
Calkiem sporo stopy poszybowały w przód w porównaniu do poprzedniego ustawienia.


@KnurZGor: Zgadzam się, mocno do przodu je wysunąłem bo w takiej pozycji stóp dopiero poczułem luz w dolnym odcinku pleców.
Ale szczerze mówiąc o wiele gorzej mi się teraz wyciska :P o wiele lepiej się czułem właśnie z nogami mocno do tyłu, pozwalało mi to ułożyć lepszy mostek i całe ciało zdecydowanie lepiej napiąć, czułem się jakby to powiedzieć bardziej
możesz jakoś opisać tą zmianę podejścia?


@Kwiatuszek_Mateuszek: W skrócie, więcej trenowania mniej testowania siły :)

A trochę to rozwijając... Robiąc 1RM nie robić ich na prawdziwe RPE 10 wypruwając przy tym wszystkie flaki. Ale zatrzymać się na RPE 9/9,5 mieć zawsze jakiś zapas, odchodzić od ćwiczenia z myślą że mógłbym spokojnie dodać 2,5-5kg. Do tego zwiększyć bazę ćwiczeń na 1RM, żeby o wiele rzadziej powtarzać jakieś ćwiczenie.

To jest akurat jeszcze