Wpis z mikrobloga

Mirki kwarantanna nieźle mi na baniak wjechała i tak jak pytałem, tak zamówiłem a dziś przyjechało xD Dwa szybkie pytanka od żółtodzioba:
1) Kostki do gry na elektrycznej jakieś specjalne polecacie czy to raczej obojętne byleby były?
2) Przewód od gitary do wzmacniacza jak wybrać? Po prostu idę do sklepu i o taki proszę i będzie pasować? Czy ma to jakiś związek na wydawane później dźwięki?

Wielkie dzięki stąd dla Mirasów, którzy udzielali się w moim pierwszym wpisie na tagu i pomogli przy wyborze gitary oraz dali kilka tipów na start czyli: @Kokos @invit i w szczególności dla @Ibanez_ ()


#gitara #gitaraelektryczna
Pobierz Kadet20 - Mirki kwarantanna nieźle mi na baniak wjechała i tak jak pytałem, tak zamów...
źródło: comment_15888559158OIAoZo3SP1UnjXYlt63KQ.jpg
  • 11
Przewód idealnie jakbyś umiał lutować. Jak nie to w razie czego mam jeden na sprzedaz( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kostki kup sobie różnej grubości.
Co dokładnie w końcu kupiłeś? :)
@Ibanez_: Piecyk Marshall Mg15, natomiast gitara taką jak mi polecaliście Yamaha Pacifica 112. Zaciesz gdy stroiłem gitarkę był, więc jestem dobrej myśli (). Tylko właśnie wystraszyłem się na początku tych dźwięków po strojeniu, dopiero później ogarnąłem że przecież bez wzmacniacza dźwięki będą trochę inne xd
Co do kostek, to sprawa bardzo indywidualna. Kup sobie kilka z kazdej grubości i zobacz sam, która najlepiej Ci pasuje. Sam gram na 1mm dunlop gator grip lub 418r. One są o tyle fajne wg mnie, ponieważ mają szorstką powierzchnię. Troche jakby były obsypane talkiem lub czymś takim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kadet20: kabel jakikolwiek pod instrumenty zakończone mono jackiem, bylebyś wiedział ile metrów Tobie trzeba żebyś komfortowo mógł sobie grać. Na początek kup sobie zestaw różnych kostek, przykładowo Dunlop sprzedaje różne swoje kostki w jednym worku. Kostka na pewno nie powinna być wyraźnie miękka dla elektryka.

Gratuluję zakupu, miłej przejażdżki. Nagraj kiedyś jakieś wideo. :-)
1) Kostki do gry na elektrycznej jakieś specjalne polecacie czy to raczej obojętne byleby były?


@Kadet20: Zależy, jak chcesz grać, do gry solowej im twardsza, tym lepsza. Dla mnie bezkonkurencyjne są Big Stubby 3 mm od Dunlopa z tych dostępnych w regularnej sprzedaży. Twarda i sztywna kostka pozwala na lepszą kontrolę.
Zależy, jak chcesz grać, do gry solowej im twardsza, tym lepsza. Dla mnie bezkonkurencyjne są Big Stubby 3 mm od Dunlopa z tych dostępnych w regularnej sprzedaży. Twarda i sztywna kostka pozwala na lepszą kontrolę.


No elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)