Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 312
Może bym i zagłosował na Hołownie w wyborach (kiedyś jakieś sie odbędą ( ͡ ͜ʖ ͡)), ale mocno zniechęca mnie jego sprzeciwndlw elektrowni atomowej. Nie tylko jest on idiotyczny, ale też pokazuje jak odrealniony jest to gość bełkocząc o alternatywie OZE w polskich realiach klimatu i geografii. OZE jako uzupełnienie atomu i elektrowni gazowych spoko. #!$%@? - spoko (ale głównie z powodu zanieczyszczeń, chorób i gornictwa, bo redukcję w krajach cywilizowanych guzik dają jak reszta świata ma #!$%@?).
Jednak atom to dziś najlepsze na czym można ten miks energetyczny postawić, a koleś mówi nie. Jeszcze żeby byli śmieszniej to w latarniku jest że się zastanawia, żeby ludzi nie zniechęcac, a wypowiedzi są jednoznaczne... Tak więc chowa ten swój niepopularny pogląd.

Chyba że jakiś jegonzwolennik wytłumaczy mi to jego stanowisko i sprzeczności w przekazie

#holownia #wybory #wyboryprezydenckie2020 #energetyka #atom #elektrowniaatomowa #gospodarka #polityka
  • 65
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@szwelx: "logika" wyznawców CO2 jest taka że biogaz jest neutralny, bo wyzwalanie podczas spalania tyle samo tego gazu co przy produkcji rzeczy które go wyzwalają. Tak samo z biomasa czy drewnem i generalnie biogaz jako uzupełnienie nie jest zły bo można zagospodarować np. wysypiska, ale znów wracam do tego co mówiłem - odrealnienie. Ekoludki nie znają chyba efektu skali. Skreślają atom czy gaz ziny nie proponując realnej zarówno cenowo jak i
@FrasierCrane: on mówi o energetyce w kontekście deficytu wody w Polsce, a tu już sprawy nie wyglądają tak różowo. Gaz ziemny w polskiej energetyce prawie nie istnieje, więc tu wiele nie trzeba robić. Jest natomiast istotna kwestia uzależnienia od dostaw paliwa, gazowego, czy jądrowego, które trzeba sprowadzać z zagranicy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@MostlyRenegade: ja się zgodzę że jest problem z wodą w elektrowniach. Dlatego atom mógłby powstać w strefie nadbrzeżnej (bonj tak północna i wschodnią część kraju ma największe straty na orzesyle z elektrowni).
W realiach gospodarki globalnej nie ucieknie się od dostaw zza granicy więc albo opracowujemy możliwie czysta technologie spalania wegla, albo idziemy w atom z dodatkiem gazubu OZE. W pełnej skali OZE w Polsce nie wystarczy. Geografia, klimat ale u
@FrasierCrane: też nie rozumiem takiej niechęci do elektrowni atomowych. Obiecująco wygląda TWR stworzony przez Terra Power. Teoretycznie ma możliwość używania zużytego paliwa do wytwarzania energii. Drugim plusem jest chłodzenie ciekłą solą, więc znika ryzyko wybuchu pary wodnej jak w aktualnie używanych elektrowniach. Niestety, na razie tylko na papierze, bo nie powstał prototyp.
@FrasierCrane: Nie do końca się nie zgadza. W Latarniku Wyborczym na pytanie czy należy zbudować w Polsce elektrownię jądrową Hołownia odpowiedział: "nie mam zdania", a szerszy komentarz brzmi:

Uważam, że Polska powinna postawić przede wszystkim na OZE. Nie jestem zwolennikiem konwencjonalnej energetyki jądrowej. Jej cena rośnie, podczas gdy cena technologii OZE spada. Atom to technologia XX wieku. XXI wiek to OZE. Jednakże gdyby powstał rozsądny projekt budowy elektrowni jądrowej w Polsce,
@FrasierCrane: jeśli dobrze zrozumiałem jego intencje, on jest raczej za rozproszeniem wytwarzania energii, a jest to kierunek, o którym coraz częściej się myśli na świecie. Potencjał OZE w takich warunkach może być o wiele wyższy, niż w masowej energetyce zawodowej .

@szunis: żeby zapobiegać suszy na polu trzeba zatrzymać wodę tam, gdzie spadła, a nie na rzece, wiele kilometrów dalej.

nie rozumiem takiej niechęci do elektrowni atomowych


@kefaise: jest
@szef_foliarzy: Chyba nie słuchałeś debaty klimatycznej. O atomie mówił WYŁĄCZNIE Bosak. Co zrobił Hołownia? Zamiast odpowiedzi na pytanie wygłosił elaborat jaka to Konfederacja zacofana, a atom to przestarzała technologia XX wieku i że jak ktoś w ogóle może o tym mówić xDDD on wręcz wtedy krzyczał i był potężnie zbulwersowany. I tylko OZE!!!

@FrasierCrane: Lepiej nie czytaj jego poglądów gospodarczych. Duda z Biedroniem się chowają xDDD Socjalizm, podatki, zasiłki, służba
@szef_foliarzy: co nie przeszkadza dalej spółce EJ1 pobierać bizantyjskich wypłat ( ͡° ͜ʖ ͡°) W normalnym kraju ktoś by za to beknął. Byłoby komu sfinansować, ale ktoś obrośnięty w kacze piórka postanowił dać na bąbelki i dodatkowe emerytury.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FrasierCrane: jedyny kandydat jaki zasługuje na mój głos to taki który pierwsze co zrobi to #!$%@? kościół poza politykę. Dopóki taki się nie pojawi, nie mam zamiaru głosować na nikogo.
Holownia popłakał się przed kamerą, po #!$%@? mi taki reprezentant który odstawia szopkę dla atencji?