Wpis z mikrobloga

Ważne pytanie. Chcę zarejestrować samochód. Zmieniam miejsce zamieszkania oraz miejsce zameldowania ale one nie są ze sobą tożsame. Dla zamieszkania właściwy będzie Urząd Dzielnicy Wola a dla zameldowania Urząd w Skierniewicach. Aktualnie jestem zameldowany na terenie powiatu łowickiego czyli urzędem właściwym jest ten w Łowiczu. I teraz pytanie chcę zarejestrować auto ale żeby w dowodzie rejestracyjnym widniał już mój nowy adres zamieszkania, i do którego urzędu muszę się udać? Znalazłem informację, że niektóre urzędy nadal trzymają się miejsca zameldowania oraz znalazłem informację, że mogę się udać do urzędu w którym aktualnie zarejestrowany jest pojazd. Czyli w teorii powinienem iść do Łowicza. Ale boję się, że odeślą mnie z kwitkiem bo wizytę mam na wtorek a czasu na rejestrację coraz mniej i nie wiem czy to załatwię od ręki w Warszawie tego samego dnia. Ktoś z #prawo pomoże? #administracja #rejestracjapojazdu #motoryzacja #warszawa #lowicz #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 3
@ryzykantos: no tak wiem tylko jest niedziela a cały przyszły tydzień niestety mam ciężki żeby taką sprawę załatwić a wizyta w Łowiczu już umówiona na wtorek. I dlatego pytam bo może ktoś już miał taką sytuację i okaże się, że tylko stracę czas we wtorek w Łowiczu i od rana pojadę prosto do Warszawy