Wpis z mikrobloga

Wyczytałem na tagu #katowice że mirkii polecają wybrać się na górę Świętej Doroty.
Ładna pogoda dziś więc się przejechaliśmy. W drodze z #bedzin chcieliśmy jechać do Gliwic i po drodze zobaczyliśmy ogromny opuszczony obiekt, którym okazała się cementownia Grodziec. Zatrzymaliśmy się na uboczu i pierwsze co zobaczyliśmy to ogromna ilość #smieci w rowach. Niestety nie wiem do kogo należy teren czy do miasta czy do osoby prywatnej w związku z tym pytanie gdzie to zgłosić?
Śmieci to głównie odpady z jakiegoś warsztatu samochodowego. Opakowania po częściach zamiennych i elementy z demontażu. Kartony, folie i inne odpady.
Pogrzebaliśmy w tych śmieciach i znaleźliśmy faktury wystawiane przez #januszebiznesu jeden sklep z centrum handlowego M1, etykietę kurierską zaadresowana na jeden z warsztatów samochodowych z #dabrowagornicza , około czterech etykiet z adresem firmy zajmującej się sprzedażą śrubek i opakowania z części samochodowych zawierające numer klienta hurtowni motoryzacyjnej Gordon. Kręcić #gownoburze na wypoku i udostępniać dane jakie znalazłem?
Dodatkowo może któryś z Mirków pracuje w hurtowni #gordon i po numerze klienta z opakowań byłby w stanie sprawdzić co to za firma? Jak nie to najwyżej coś pokombinuje we własnym zakresie xd #afera taguje #motoryzacja bo może trafi się jakiś pracownik Gordona i pomoże w odnalezieniu sprawcy. Jeżeli jesteście chętni na aferę to plusujcie a jutro zrobię znalezisko i was zawołaaam. Polecam też miejsce na #urbex ;)
Na zdjęciu jedną z dwóch kupek śmieci.
Pobierz breskali - Wyczytałem na tagu #Katowice że mirkii polecają wybrać się na górę Świętej...
źródło: comment_1589137578VGRHk3EmTlquCOPl1pRAsB.jpg
  • 9
@breskali: mieszkam ulice obok cementowni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

znam wszystkich mechaników z okolicy, ale mam pewne podejrzenia o kogo może chodzić. Jak się coś dowiesz albo byś potrzebował info to daj znać:)

Jechane z januszem

Co do samej cementowni to jej szkoda. Ludzie tu podchodzą różnie. Z jednej strony fajny zabytek ale zajmuje taki teren+ zaczyna się powoli wszystko walić że po prostu szkoda. Był podobno
@breskali: zgłosić ale nie robić afery jak nie wiesz czyje to - szkodę komuś łatwo można zrobić, gorzej jeśli ktoś nie ma nawet świadomości że oddaje śmieci a ktoś je wyrzuca na pole
@breskali: byłem na tej górze, a o cementowni nie wiedziałem i nie podjechałem :( a na zdjęciach wygląda ciekawie, fajne odkrycie :) te śmieci potrafią nawet najpiękniejsze miejsca obrzydzić. Jak w jakimś kraju trzeciego świata...
@Lapidarny: też o tym pomyślałem ale jak wytłumaczyć fakt, że wszystkie znalezione rzeczy należą do firm? Przecież utylizując części samochodowe trzeba zlecać to firma zajmującymi się utylizacja odpadów a nie pierwszej lepszej osobie, która posprząta ci garaż za 0.7. faktury firmy to już raczej powinna trzymać księgowa lub właścicielka firmy przez X lat a nie powinny przez w krzakach.
Co ciekawe jedną z firm znalazłem na zestawieniu:

Zestawienie nieruchomności do odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkiańcy a powstają odpady komunalne oraz nieruchomości na których w części zamieszkują mieszkańcy a w części powstają odpady komunalne