Wpis z mikrobloga

Warren Buffet sprzedał wszystkie akcje linii lotniczych ze stratą 50 mld dolarów.

Dla tych, którzy nie wiedzą kto to jest Warren Buffet - wbrew temu co myślą niektórzy, to nie jest żaden rekin giełdowy. To jest megalodon giełdowy. Te straty to, dla porównania, gdzieś tak połowa budżetu Polski. Jeśli ktoś taki jak Warren Buffet pozbywa się wszystkich akcji linii lotniczych z taką stratą, to znaczy, że linie lotnicze już nie istnieją, tylko jeszcze o tym nie wiemy.

#koronawirus #ekonomia #gospodarka #gielda #lotnictwo
  • 28
@Lonowy_barber to ten sam Buffet, który na początku kryzysu mówił, żeby trzymać albo dokupować? „Gdy widać na horyzoncie problemy i gdy nadchodzą ciężkie czasy, warto kupować akcje. Gdy w 1942 roku po raz pierwszy kupowałem akcje, nad rynkami wisiały czarne chmury. Podobnie było w 1949 i tak dalej. W 2008 roku napisałem artykuł do New York Timesa, w którym pisałem że zbliża się ciężki kryzys, więc trzeba kupować akcje”.

https://strefainwestorow.pl/artykuly/ludzie/20200227/warren-buffett-wywiad-apple
Jeśli ktoś taki jak Warren Buffet pozbywa się wszystkich akcji linii lotniczych z taką stratą, to znaczy, że linie lotnicze już nie istnieją, tylko jeszcze o tym nie wiemy.


@Lonowy_barber: znaczy to ni mniej ni więcej tyle że Warren Buffet znalazł lepsze zastosowanie dla swoich pieniędzy.

To stary wyga, nie będzie trzymał papieru tylko ze względu na psychologie "kupowałem drogo to nie sprzedam teraz bo zrealizuje stratę". Uznał że lepiej alokować
@Lonowy_barber: no i po co tak klamac w internecie dla plusow na wykopie?

https://www.investopedia.com/buffett-s-berkshire-hathaway-sells-millions-of-airline-shares-4801909

Warren Buffett's Berkshire Hathaway reduced its stakes in two airlines as the industry faces an unprecedented decline in travel demand due to the coronavirus pandemic. According to SEC filings1 , Berkshire Hathaway sold nearly 13 million shares of Delta Airlines (DAL) last Wednesday for around $314 million, and 2.3 million shares of Southwest(LUV) for around $74 million