Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Majkel94: kupić nożyk. Serio. Kosztuje 10zł.
Próbowałem wielu sposobów i nożyk wypada najlepiej. Sprawdzałem szpic wiertła z węglika, rant tarczy diamentowej, rant frezu diamentowego, nagrzewanie i chłodzenie. Najlepiej wypadł rant tarczy diamentowej ale i tak nie dało się uzyskać prostego cięcia tylko poszarpana krawędź i pełno pęknięć wędrujących wgłąb tafli. Z szybą 1-2mm może by się udało za którymś razem.
Jak w domowych warunkach dociąć szybę 4mm grubości?


@Majkel94: użyć google "najbliższy szklarz", podjechać/podejść, zapłacić 2pln i gotowe w 1 minutę. Albo zainwestować 10pln w nożyk olejowy (na sucho to nic dobrze nie idzie robić) i samemu sobie ciąć ile się chce.
żona ma pierścionek z diamentem?


@mojnicknawykopie: musiałaby mieć pierścionek z diamentem źle oszlifowanym i bardzo trwale osadzonym. Normalne diamenty biżuteryjne nie mają szlifu w kant wystarczający do zostawienia rysy w szkle, a cięcie z dociskiem na 100% rozwali pierścionek.

@Majkel94: mocno i serdecznie polecam opcję @hrumque. Opcja @ZaQ_1 jest też warta rozpatrzenia, z tym "ale", że jeśli nigdy nie ciąłeś szkła, to szansa, że wyjdzie Ci to dobrze jest
@hrumque
@Jarek_P
Serio szklarz weźmie za taką robotę 2zl? Mam do odratowania akwarium z którego połowa jest dobra wystarczy dociąć, i skleić. Myślałem, że taka usługa będzie kosztowała z 3 dyszki co będzie się rownaz cenie akwa na olx