•  

  Ciekawostka, Radzio Sikorski był w klubie studenckim z Borisem Johnsonem ;)
  #radoslawsikorski #borisjohnson #uk #polityka #platformaobywatelska #ciekawostki

  źródło: IMG_7063.JPG

  •  

   @loczyn takie posty mnie tylko dobijają xD, ja pierdole

   +: H.........n, Rodjer +432 innych
  •  

   @loczyn: to jakieś Stowarzyszenie umarłych poetów?

  •  

   @loczyn: jebane wygrywy, idę spalić się na chruście

  •  

   @loczyn: Był tak wysoko, upadł tak nisko. Wystarczy już tego spuszczania się na Radziem, mamy lepszego kandydata.

  •  

   @loczyn: Ten na lewo od Sikorskiego wygląda jak Tomasz Lis

  •  

   @loczyn: Ten po prawej od Sikorskiego mógłby być moim mężem. Ale nie jest.

  •  

   @loczyn: Ciekawi mnie kiedy ludzie w Polsce przestaną sobie walić konia do majestatu zagranicznych uczelni.

   Był w klubie z Johnsonem, z Cameronem bodajże też, studiował prestiżowe PPE na Oxfordzie gdzie studiuje elita polityczna UK. I ta elita polityczna doprowadziła do Brexitu czy wtopy koronawirusowej :>

  •  

   to jakieś Stowarzyszenie umarłych poetów?

   @mirage50: raczej masońska wytwórnia politycznych wysłanników/pracowników/aktorów masonerii

  •  

   @loczyn: No ale Czaskoski miał lekcje u Gieremka xD

   pokaż spoiler Kurwa, na wyciągnięcie ręki mamy polityka światowego formatu ale nieeeee....

  •  

   Ciekawi mnie kiedy ludzie w Polsce przestaną sobie walić konia do majestatu zagranicznych uczelni.

   @Kriegs: To w końcu jakie studia są wartościowe? XD Politechnika Białostocka - gówno, UJ/UW/AGH - najlepsze uczelnie w kraju -gówno, bo w rankingach w 4 setce, Oxford przehajpowany XD Wychodzi, że najlepsza jest zawodówka w Pcimiu Dolnym, bo zostajesz fachowcem, a nie jakimś, tfu, jajogłowym wykształciuchem.

  •  

   @loczyn: Ciekawi mnie kiedy ludzie w Polsce przestaną sobie walić konia do majestatu zagranicznych uczelni.

   Był w klubie z Johnsonem, z Cameronem bodajże też, studiował prestiżowe PPE na Oxfordzie gdzie studiuje elita polityczna UK. I ta elita polityczna doprowadziła do Brexitu czy wtopy koronawirusowej :>

   @Kriegs: Mial tez kolege z roku co chyba zostal czeczeńskim mafiozem. Co z tego. Kto byl na zagranicznej uczelni i na polskiej ten wie gdzie jest lepszy poziom.

  •  

   https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Klub_Bullingdona

   @Walther00: nieźle. Z opisu wynika, że to po prostu spęd bananowców, którzy mają za dużo kasy. I można tu rysować piękne obrazki o młodych, zdolnych, ale chodziło jedynie o chlanie i robienie zadym, bo bogaci rodzice płacili za wszystko ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   @kezioezio: Ale się zesrałeś xD

   Nigdzie nie wyprowadziłem implikacji że polskie uczelnie są zajebiste/lepsze. Wyprowadziłem natomiast implikację, że absolwenci tych najlepszych uczelni zachodnich wcale nie są zajebiści.

   Nawiązywałem do tego ujadania tutaj jakie to nie są wygrywy - akurat członkowie Bullingdon Club to byliby wygrywami w definicji wykopkowej nie robiąc nic ze swoim życiem patrząc na ich sytuacje materialne już w czasie studiów. :>

   @loczyn: No zgadzam się. Jw.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   Kto byl na zagranicznej uczelni i na polskiej ten wie gdzie jest lepszy poziom.

   @loczyn: Mam dość mocno ograniczoną perspektywę, gdyż oceniać mogę tylko studia historyczne w Najjaśniejszej RP, Niemczech i Anglii. I tak jak według wszystkich rankingów moja polska alma mater to gównożeojapierdolę, tak obie uczelnie zagraniczne to europejska czołówka. I jeżeli chodzi o kadry, ich specjalizację i oddziaływanie na naukę a także kilkaset lat zbierane biblioteki, to oczywiście jest przepaść, natomiast ogół studentów i zwykłych pracowników naukowych, z którymi na co dzień ma się do czynienia, to to wielkiej różnicy nie ma. A czasami wręcz się można zaskoczyć, kiedy z zajęć w Polsce i całkiem trudnych, wymagających sporej ilości pracy - by zdać dobrze - egzaminów, wynosi się wiedzę, pozwalającą tłumaczyć swoim zagranicznym kolegom oraz prowadzącym zajęcia zawiłości wraz ze szczegółami historii ich krajów, niuanse pomiędzy pewnymi terminami czy odczytywać nieodczytywalne dla przeciętnego studenta dokumenty sprzed kilkuset lat. Nie podejmuję ofc ocen ogólnych (prócz jednej - straszliwego przehajpowania uczelni anglosaskich kosztem kontynentalnych europejskich), zwł. w kontekście innych dziedzin, gdzie wyposażenie laboratoriów i sieci naukowych kontaktów są niezbędne wręcz metodologicznie.

  •  

   @tigletpilesarus: warto generalnie też dodać, że poziom edukacji na poziomie szkolnym w UK to żart i ludzie mający problemy z podstawowymi rachunkami w matematyce potrafią studiować przedmioty ścisłe na topowych uczelniach bo dobrze im poszły A-levels. Nie wiem jak w Niemczech.

   I to oni zbijają Wykopową śmietankę, natomiast polski student, często niegorzej przygotowany, a gdzieniegdzie nawet i lepiej jest traktowany jak śmieć.

  •  

   Nawiązywałem do tego ujadania tutaj jakie to nie są wygrywy

   @Kriegs: Wcale, tylko Cameroon, Johnson, Rothshild, kilku brytyjskich ministrów, milionerów, lordów i innej brytyjskiej elity XD

  •  

   @kezioezio: Nie wiem mordo, nie neguję ich "wygrywu", mam to mówiąc szczerze w dupie, natomiast patrząc na to co się odpierdala w UK mam pewne wątpliwości co do jakości ich klasy politycznej która wywodzi się w sporej części właśnie z PPE z Oxfordu.

   Inb4 nie mówię, że w Polsce jest jakkolwiek lepiej (w kontekście polityki), tu jest w ogóle sralnik, ale my mamy zupełnie inną historię.

  •  

   @Kriegs: Brexit im załatwiła klasa polityczna czy tak zdecydowało społeczeństwo w referendum?

  •  

   ej patrz @Kocurowaty to chyba ten koledż dla magazynierów gdzie uczą równania kwadratowe rozwiązywać (ale tylko z deltom dodatniom ofc)

  •  

   @Florent: klasa polityczna tworzy dyskurs w społeczeństwie. Wyobrażasz sobie potencjalne referendum nt. stref wolnych od LGBT za PO?

  •  

   @tigletpilesarus: Ja sie zaś odnoszę do technicznych. Co do humanistycznych - tak jak na każdych studiach, to co najważniejsze, co się z nich wynosi to nie wiedza tylko - znajomości.
   Dlatego zagraniczne szkoly radza sobie lepiej.
   Skonczysz np Zarządzanie na elitarnej uczelni zachodniej to skończysz jako CEO Big4, w Polsce jak skonczysz to jest duza szansa ze nawet nie bedziesz pracowac „w zawodzie”

  •  

   @loczyn: Czytałem w książce "Angole" że w takich instytucjach/klubach obcokrajowcy nie są poważani ze względu na pochodzenie/akcent. Po prostu Brytole nigdy kogoś takiego nie będą uważali za swojego.

  •  

   @doomer-2020: Nie policzyłbyś mnożenia przez siebie liczby trzycyfrowych w pamięci, a nawet nie umiesz grac w szachy, za to byś lizał stopy gościowi, który nie ma nawet matury, bo opierasz się na przeczącym sobie treścią na wikipedii. W angielskim college na pierwszym roku obierając odpowiednie wedle uznania kierunki uzyskuje się wiedzę na etapie pierwszych lat studiów w PL, bo uczysz się konkretnie 2-4 przedmiotów i nie masz tam wpieprzonej religii, albo niemieckiego jak w LO. Ale ukończenie tego przygotowuje cię na studia, a nie jest równoznaczne chociażby z polskim licencjatem. W ogóle zdaj maturę gimbusie, a potem się wypowiadaj. Jakbyś czytał, ze zrozumieniem, to zrozumiałbyś, że twoje bożyszcze skończyło kurs przed studiami i z automatu dostało magistra, bo taka jest "tradycja". Gośc jest typową świnią w kolejce do koryta i wkurza mnie pierdololo, że oksford ukończył, bo ukończył tam collegium, które kończy każdy kto zapłaci odpowiednią sumkę. Nie ma to nic wspólnego z elitarną uczelnią, na którą prędzej ja bym się dostał, gdybym w swoim czasie rozumiał jak istotna jest nauka. Notabene, ode mnie z grupy osoby dostały się na cambridge - biochamia molekularna, oxford-prawo, etc. Będąc po pierwszej klasie LO w PL niszczyłem z matmy swoją grupę, włącznie z jedną dziewczyną z Czech. Na pierwszym roku odpowiadającej szkole średniej mieliśmy rachunki różniczkowe i całkowe wytłumaczony w przystępny sposób. Jak przez swój życiowy błąd wróciłem na studia do Polski piernicząc się z nostryfikacją angielskiej (równoznacznej międzynarodowej) matury (dzięki której mogłem iśc na każdy kierunek w Polsce mając w przeliczeniu te śmieszne punkty) i na uczelni spotkałem się z miernym poziomem nauczania, to w ogóle odpuściłem studia. Jak sróbujesz Jim & Berry to Gracjany już ci nie zasmakują. A ty sobie wpierczniczaj waniliowo-truskawkowe z biedry i głosuj na swojego boga, bo potrafi skleci po angielsku prost zdanie niezłożone i to bez angielskiego akcentu. Tłumaczę ci jak przewartościowac jego edukacje jako osoba, która również kończyła college w Anglii, była tam na studiach i owszem, pracowałem na zmywaku żeby dorobic sobie do granta i miec za co spłacac student loan, a na kuchni nie przyjmowali nawet rodowitych anglików po tych samych "studiach" co twój bohater Sikorski, bo do niczego się nie nadawali po tych GÓWNO-KIERUNKACH. Serio, nawet do mycia garów, zderzając się z rzeczywistością i długami jakie mają po płatnych studiach. Jesteś prawdopodobnie za młody żeby rozumie jaką rolę odgrywał Sikorsk i jak nie raz chachmęcił, uznają go za swojego bohatera na podstawie wpisu w wiki, bo ON TAKI WYKSZTAŁCONY. Pokusiłeś mnie aby przyjrzec się całej sprawie i sprawdzi czy on w ogóle ma papier równoznaczny z polską maturą, bo na podstawie informacji z wikii to nie wynika, a uwierz że trochę się na tym znam przez proces nostryfikacji swojej angielskiej.

  •  

   @Kocurowaty: teraz to już nie wiem - troll, schizofrenik czy debil? https://www.ox.ac.uk/admissions/undergraduate/colleges/what-are-oxford-colleges?wssl=1

   a uwierz że trochę się na tym znam

   właśnie widzę xD

  •  

   @doomer-2020: Znasz angielski na poziomie gimbazy żeby przeczytac treśc linku pls?

  •  

   @Kocurowaty: wszystko zrozumiałem. college to takie dormitorium które dodatkowo organizuje tutoriale. każdy członek college'u jest członkiem uczelni. pozdrawiam znad pinty jim and berry

  •  

   @doomer-2020: Our University has no central campus but is made up of over 30 colleges and halls spread across the city centre and beyond. These colleges are at the heart of Oxford's reputation as one of the best universities in the world and make it a very special place to study and live. Every student belongs to a college as well as being a member of their course department and the University. This means all Oxford students have the benefits of belonging to both a large, world-class university and to a small and friendly academic community. - masz 30 takich kolegiów, mają tyle one wspólnego z UOO co Twoja stara ze spłodzeniem inteligentnego potomka.

  •  

   Był w klubie z Johnsonem, z Cameronem bodajże też, studiował prestiżowe PPE na Oxfordzie gdzie studiuje elita polityczna UK. I ta elita polityczna doprowadziła do Brexitu czy wtopy koronawirusowej :>

   @Kriegs: Ta elita po tych studiach doszła do prestiżowych i kluczowych funkcji w państwie. To co z tym zrobili to kwestia drugorzędna.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   Kurwa, na wyciągnięcie ręki mamy polityka światowego formatu ale nieeeee....

   @wydac_Jadzke_za_Kokeszke: Takiego formatu jak Boris Johnson?

  •  

   @doomer-2020: Bycie w takim kolegium = bycie wiernym czytelnikiem reader's digest, ale uj w to, Sikorski studiował na Oxfordzie ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @Kocurowaty: no studiował, studiował. ty z tego co widzę byś się pod aplikacją nie umiał podpisać xD

  •  

   @doomer-2020: "wszystko zrozumiałem. college to takie dormitorium które dodatkowo organizuje tutoriale. każdy członek college'u jest członkiem uczelni. pozdrawiam znad pinty jim and berry" no z tym się zgodzę, jest członkiem, ale to jak bycie członkiem ekipy sprzątającej nie mającej nic wspólnego z poziomem tej uczelni.
   Jak zapłacisz, to potem sobie wpiszesz do cv i na wiki, że byłeś członkiem i kończyłeś studia w (nie na) OXFORDZIE.

  •  

   @loczyn: Czytałem w książce "Angole" że w takich instytucjach/klubach obcokrajowcy nie są poważani ze względu na pochodzenie/akcent. Po prostu Brytole nigdy kogoś takiego nie będą uważali za swojego.

   @kinlej: To Radzio musialbyc jakims geniuszem bo go powazali bardzo

  •  

   @Kocurowaty: college to taki dom jak gryffindor w hogwarcie kretynie, i bycie jego czlonkiem jest rownowazne ze studiowaniem na uczelni, ale skąd taki parob któremu w anglii nie wyszło i spierdolił do łojszczyzny miałby to wiedzieć xD

  •  

   @doomer-2020: Pamiętam dobrze jak czytałem na wiki jakieś x lat temu i było to podkreślone, że kończył "dział" uniwersytetu oxfordzkiego, sprawdzałem i to były typowe działy dla dzieci wpływowych rodziców, nieuzdolnionych w jakikolwiek sposób. Ta definicja już zniknęła z wiki jak niejedna, więc radzę nie brac sobie do serca wszystkiego co jest na wiki. Wiki jest świetnym narzędziem do manipulacji, (DARMOWYM I PEŁNYM ZAUFANIA), od dawna z niej korzystam i widzę jak zmienia się podejście do różnych kwestii. Nawet jeśli chodzi o ocieplenie wywołane przez człowieka to wiki zmieniło swoją narrację w drugą stronę. Akurat mam pamięc dobra do rzeczy które czytałem jako gówniarz i widzę co teraz czytam, mając porównanie. Odpisuję Ci tylko dlatego, bo widzę, że zależy Ci na prawdzie i dlatego penetrujesz wikipedie. Problem w tym, że ona już nie jest bez-dochodowym, źródłem wiedzy i informacji jakim była niegdyś, niestety.

  •  

   @Kocurowaty: "penetrujesz wikipedie" xD ty jestes po prostu zupelnie odporny na podawanie twoich błędnych przekonan w wątpliwosc, a tego że są błędne bynajmniej nie stwierdziłem na podstawie wikipedii xD

  •  

   Oxford przehajpowany XD

   @kezioezio: Polecam poczytać badania na ten temat. Osoby które ledwie się dostały na te elitarne uczelnie i osoby które ledwie się dostały i musiały studiować w jakiś mniej znanych radzą sobie potem w życiu tak samo.
   Jakość absolwentów tych uczelni wynika z jakości kandydatów którzy tam aplikują a nie jakiejś diametralnie lepszej jakości edukacji.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @max1983: chodzi o kontakty nic wiecej, a Radek miał widocznie całkiem niezłe

  •  

   Jaki Chad koło Johnsona, ciekawe co u niego

  •  

   Ciekawi mnie kiedy ludzie w Polsce przestaną sobie walić konia do majestatu zagranicznych uczelni.

   Był w klubie z Johnsonem, z Cameronem bodajże też, studiował prestiżowe PPE na Oxfordzie gdzie studiuje elita polityczna UK. I ta elita polityczna doprowadziła do Brexitu czy wtopy koronawirusowej :>

   @Kriegs: Zgodzę się, że ludzie powinni przestać uważać to za elitarność, ale póki plebs uważa to za majestat, to co, nie wysłałbyś syna, gdybyś miał taką okazję? Ja bym wysłał i chuj, że syn by nie był mądrzejszy, ważne by MIAŁ ŁATWIEJ OD PLEBSU.
   Życie to jebana walka. Jak chcesz być idealistą, a nie zgorzkniałym młodym starym jak ja, to w sumie będziesz moralnie ode mnie lepszy, ale społecznie byś przegrał ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   Na orłów to oni nie wyglądali

  •  

   @loczyn: Kiedy wy się w końcu nauczycie że poziom uczelni ocenia się nie przez poziom nauczania tylko przez to kto na nią uczęszcza bo im bardziej wpływowe rodziny tym wyżej się zajdzie.
   Sam Oxford wypuścił w świat ponad 50 noblistów, całe Polskie szkolnictwo wysrało ich sześciu. Skłodowskiej nie liczę bo to Sorbona, a Miłosz studiował w Wilnie.
   Można studiować w cholerę trudne kierunki ale gówno uczelnia nie zapewni znajomości, a to one są, były i będą najważniejsze, zwłaszcza w polityce czy finansach.

  •  

   @loczyn no ale, że kolega z Borisem to akurat nie zaleta Radka. Przecież hejtujemy brexit

  •  

   Musimy się zemścić na PO i zagłosujemy na Dudę

  •  

   @loczyn: i znał się wtedy z aktualnym cesarzem Japonii.

  •  

   @loczyn a Naruhito gdzie?

   @CJzSanAndreas: Nie byl w klubie (chyba?), ale mogl byc na roku

  •  

   @McGregor87: miałem to napisać, dobrze że przejrzałem do końca komentarze..

  •  

   @loczyn: nie dość, że bogaci, dobrze urodzeni to prawie same chady z wyglądy. tyle wygrać w loterii genowej

   +: loczyn

Gorące dyskusje ostatnie 12h