Wpis z mikrobloga

Mirki z #informatyka #it oraz #internet i #siecikomputerowe proszę o pomoc. Mam taką sytuację, że kiedy postawię router w sypialni to w aneksie nie łapie wi-fi i na odwrót, kiedy router stoi w aneksie, w sypialni nie mam neta. Tak jakby będąca po środku łazienka ekranowała mi sygnał. Warto zauważyć, że w sypialni w ogóle coś mi zakłóca bo rwą mi tam połączenia telefoniczne oraz sieć mobilna.

-internet do mojej sypialni jest dostarczany kablem RJ45 "a"
-w ścianie mam puszczony kabel z sypialni do aneksu "b"
-połączyłem kable "a" i "b" złączką i router kablem "c" z kablem 'b" też

Jak skonstruować sieć aby mieć router w sypialni a z sypialni od routera kablem "b" puścić internet do aneksu żeby tam też był punkt nadawania? Wystarczy podłączyć router do "a", do routera w LAN wpiąć "b" i w aneksie do kabla "b" Access Point?
b.....e - Mirki z #informatyka #it oraz #internet i #siecikomputerowe proszę o pomoc....

źródło: comment_1589607428HnX2HagN3hSfz3YtyvJAMJ.jpg

Pobierz
  • 26
Dodatkowo musisz skonfigurować AP, podając gateway IP routera z sypialni. Nazwę wifi możesz zostawić tę samą, lecz polecam sprawdzić który kanał jest wolny zarówno w sypialni i aneksie, by nie wchodzić w zajęte pasma. Obie sieci muszą być na innych pasmach.

Np. Net Analyzer aplikacja w Google Play/App Store.

Sam kabel B chcesz nad/pod drzwiami puścić?
By nie pruć ścian można kabel na około w listwach przypodłogowych ulokować, jeżeli posiadasz.
Dodatkowo musisz skonfigurować AP, podając gateway IP routera z sypialni


@phatnuke: bzdur nie #!$%@?, jedyne co musi byś skonfigurowane w AP to inny adres IP niż lokalny routera, to router powinien przydzielać adresy po dhcp, a AP w nic nie ingerować, chyba że to jakiś gówniany ap który zawsze musi #!$%@?ć swoje 3 grosze, miejsce takiego jest w kuble z elektrośmieciami.
@phatnuke: kabel "b" mam już puszczony na stałe pod tynkiem. Tak zrobił developer.

@wypokowy_expert czyli ważne żeby AP nie miał tego samego IP co router bo mogą kolidować, tak?

Czy kiedy będę miał konfigurację routera z AP to będzie to swoista sieć MESH, gdzie komputer będzie się przełączać pomiędzy nadajnikami czy będę musiał przełączać w kompie wi-fi albo na router albo na AP?
@wypokowy_expert Ekspert się znalazł... Router z sypialni ma DHCP, więc AP musi wiedzieć gdzie przekierować ruch by nadać IP. Dotyczy to również konfiguracji by mieć sieć o tej samej nazwie.

Rozumiem, że dla Ciebie "tańsze" urządzenia sieciowe są zbyt skomplikowane i potrzebujesz wydać więcej by mieć plug & play.
Router z sypialni ma DHCP, więc AP musi wiedzieć gdzie przekierować ruch by nadać IP. Dotyczy to również konfiguracji by mieć sieć o tej samej nazwie.


@phatnuke: Ja #!$%@?, każdy normalny nawet tani AP jest przeźroczysty dla sieci tak samo jak switch, router komuniuje sie bezpośrednio z urządzeniami połączonymi ze APkiem, na traciercie nawet tego AP nie widać, już wiele sprzętów tak skonfigurowałem, nawet routerów z wyłączonym dhcp i wszystkie działają
czyli ważne żeby AP nie miał tego samego IP co router bo mogą kolidować, tak?


@bombillawmaterowodawtermosie: Przy zwykłym AP tak.

Czy kiedy będę miał konfigurację routera z AP to będzie to swoista sieć MESH, gdzie komputer będzie się przełączać pomiędzy nadajnikami czy będę musiał przełączać w kompie wi-fi albo na router albo na AP?


@bombillawmaterowodawtermosie: w teorii to powinno działać tak, że urządzenia przełączają się pomiędzy punktami bez przerwania łączności
@phatnuke: Konfigurowales urzadzenia? Router ktory dziala jak access point lub samodzielny access point potrzebuje adres zeby sie na niego dostac (nie potrzebuje adresu bramy jesli nie musi wychodzic sam poza siec), sam ruch wifi czy lan idzie po warstwie drugiej wiec po co mu brama? Urzadzenia musza znac adres bramy czyli routera ktory ma lacze z internetem na swoim porcie WAN/zewnetrznym.
@kilobit: To sa najtansze urzadzenia, jeszcze repeteary. Najlepiej kupic
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bombillawmaterowodawtermosie: a nie próbowałeś po prostu ustawić routera pomiędzy kablem B a C? Na przykład przy ścianie od WC? Sprawdź czerwoną strzałkę.

Router po środku całego pomieszczenia powinien ogarnąć wszystkie pokoje, dodatkowo będzie blisko ściany WC i nie ma #!$%@? aby sygnał aż tak był tłumiony, bo byś musiał mieć wc obudowane jak kontener wszystkoszczelny.
misiek735 - @bombillawmaterowodawtermosie: a nie próbowałeś po prostu ustawić routera...

źródło: comment_1589618857wArgzo4sJBLKyH5nIJkqEu.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@misiek735: Edimax Br6628nS

@bombillawmaterowodawtermosie: no i tu bym szukał problemu.

Zrobisz jak uważasz, ale ja na przykład dom który ma 4 piętra ogarnąłem stawiając xiaomi router 3 (który ma lan 100mb) po środku, czyli na drugim piętrze w centralnym położeniu mieszkania. Wszędzie jest zasięg WiFi 2,4 GHz, a 5 GHz ogarnia plus minus większość pomieszczeń.
Dom był skończony wybudowany w 1990 roku.

Z doświadczenia, ja bym nie decydował się na