Wpis z mikrobloga

Czy Rosja przetrwa? - znalezisko

Powyższe to nowy filmik (osadzony w kontekście obecnych kłopotów okołokoronawirusowych Rosji) na rozkręcającej się od paru miesięcy platformie newsowej/youtubowej Obywateli RP. Fajnie że zabrali się za robienie takich treści. Jedne z pogadanek na kanale są ciekawsze (jak ta), inne mniej, ale w stosunku do tego, co było kilka miesięcy temu, kiedy do nich pierwszy raz zajrzałem, widzę spory postęp, też techniczny.

Jakiś czas temu przy okazji omawiania neuropejskich podcastów narzekałem, że neuropa "nie umie w wideo". Zresztą bodajże Bodnar ostatnio też mówił, że bardzo w Polsce brakuje "poważnego youtuba". Innymi słowy - wiele osób dostrzega, że należałoby zrównoważyć jakoś te wszystkie prawicowe telewizje i pogadanki internetowe, które mają łącznie jakieś grube miliony odsłon tygodniowo, tylko nie bardzo jest komu to zrobić.

Więc jeszcze raz - polecam rozważyć wzmocnienie tych, którym się chce, choćby subem. Idealnie by było jakby dołączyli do nich albo zabrali się za to podobnie jak na prawicy też "natywnie internetowi" trzydziestolatkowie, bo to byłby bardziej atrakcyjny multigeneracyjnie miks, i zbudowali coś na wzór "The Young Turks" (tylko bardziej merytorycznego), no ale z aktywizacją polityczną lepiej radzącej sobie części polskiego pokolenia transformacji nie jest łatwo, więc wspierajmy to, co realne, a nie wyobrażone (zwłaszcza że ja też w tym momencie narzekam zamiast robić).

PS: Z poważnych pogadanek o zabarwieniu neuropejskim i większym zasięgu kojarzą mi się tylko "Imponderabilia":
https://www.youtube.com/channel/UCoXxgqIOTa8qCM7Hd7RiURw/videos

PPS: Przegląd neuropejskich podcastów ode mnie:
https://www.wykop.pl/wpis/46728609/o-tym-ze-neuropa-nie-umie-w-wideo-i-o-renesansie-p/

#rosjawstajezkolan #anatomiapopulizmu #swiat #rosja #neuropa #ropa #polskiyoutube
eoneon - Czy Rosja przetrwa? - znalezisko

Powyższe to nowy filmik (osadzony w kont...
  • 8
PS: Z poważnych pogadanek o zabarwieniu neuropejskim i większym zasięgu kojarzą mi się tylko "Imponderabilia":


@eoneon: Tylko że Imponderabilia to bardziej lifestyle, a nie społeczeństwo/polityka. Tak, wiadomo, że Karol jest bardziej liberalny (i to na YT jest jak naprawdę jak świeżość), ale nie ma co porównywać do kanałów stricte politycznych.
Mnie to fascynuje, że młodzi konfederaci tak się jarają filmami politycznymi, spamują tym, a liberałowie i lewica gdzieś istnieją, ale nie
Imponderabilia to bardziej lifestyle, a nie społeczeństwo/polityka


@Tom_Ja: Nie no, jednak (zwłaszcza ostatnio) ponadprzeciętnie dużo zaprasza postaci zbliżonych do polityki. IMHO wyraźnie się profiluje na tematy społeczno-polityczne, choć oczywiście nie wyłącznie. Ale nawet jak był np. Łona, to rozmawiali głównie o polityce.

Ale generalnie zgadzam się z Twoją diagnozą - liberałowie nie lubią youtube (@loginnawykoppl fajnie streścił tutaj dlaczego), ale też tym bardziej chętnie patrzę na projekty jak ten Bokłażca, któremu
@eoneon: Wielkie dzięki za polecenie. Nie wszystko tam trzyma poziom (Skibę sama omijam szerokim łukiem, bo jest moim zdaniem żenujący), ale część materiałów jest naprawdę dobra. Wójcicki zaczął słabo, natomiast ten odcinek jest ciekawy. Ze stałych pozycji mogę polecić "Wycinanki prasowe" Jacka Rakowieckiego (cotygodniówka). Są trochę przegadane i takie "dla starszych państwa", ale przydatne, jak ktoś chce się zorientować, co warto czytać w tygodnikach. No i rzeczy typu studio są dobre.
@Andreth: Niektóre z nagrań rzeczywiście są trochę krindżowe, ale ja jestem z tych, co cenią ludzi, którym się chce nad tych, którzy tylko recenzują. Poza tym doceniam starania i kierunek, a to wideo pokazuje, że jest potencjał.

Oczywiście nie obejdzie się też w końcu od zrobienia czegoś podobnego przez ludzi urodzonych w latach 80. i 90, ale jak widać nie ma na razie chętnych, a kilka projektów lepsze niż jeden. Zresztą
@eoneon: @Andreth: kiedyś jeszcze Kuba Wątły działał na youtube mocno. Jest agresywny, ale liberalny no i jego program w superstacji, a w szczególności goście których zapraszał, byli bardzo fajni.

Teraz to głównie chyba radiem się zajmuje i wrzuca blogi na ten kanał. Still neuropa tho.
i.....S - @eoneon: @Andreth: kiedyś jeszcze Kuba Wątły działał na youtube mocno. Jest...