Wpis z mikrobloga

Ja jestem ciekaw ile Polacy są w stanie wytrzymać. W tym momencie:
-praktycznie nie ma trójpodziału władzy, Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy przejęte przez pisowskich aparatczyków, prokuratury upolitycznione przez Ziobrę.
-TVP to jedna wielka propagandowa szczujnia. "Dziennikarze" tam pracujący nie mają nawet wstydu codziennie łżeć przed kamerami.
-wprowadzony został ogromny socjal - 500+, 300+, 13ta emerytura i inne, na które nie ma żadnego kryterium dochodowego - socjal może ciągnąć zarówno osoba zarabiająca +10k miesięcznie, mająca wysoką emeryturę.
-obrady sejmu prowadzone w skandaliczny sposób - odrzucanie w jednym pakiecie poprawek senatu, w sali kolumnowej o 2 w nocy itp.
-prezydent podpisujący wszystko i nieinterweniujący na powyższe łamania praworządności i standardów demokratycznego państwa
-kompromitacja z wyborami w trakcie epidemii, przez które skarb państwa stracił grube miliony - ale NIKT nie poniesie odpowiedzialności (przynajmniej obecnie).
-brutalne tłamszenie protestów
-kłamstwa polityczne, ubijanie kapitału na tragedii (Smoleńsk)
-dbanie o te środowiska, które są przyjazne PiSowi - np. górnikom robi się obecnie dużo testów na koronawirusa, podczas gdy na testowanie służby zdrowia PiS nie ma kasy.
-wymieniać pewnie można i wiele więcej, to tak na szybko z głowy :)

Myślę, że PiS ma idealne warunki do dalszego ruchania wszystkich w dupę. Duda ma w sondażach ok. 50%, nadal ma wysokie szanse na wygranie w I turze. Co następnym razem? Likwidacja TVNu i innych prywatnych mediów? Pałowanie polityków opozycji? Wprowadzenie dyktatury? Rządzenie poprzez dekrety niczym Orban? Serio do tego dojdzie jeżeli PiS dalej będzie rządził.

#wybory #polityka #protest #pis #tvpis
  • 15
@Stachu_a_kto_przy_telefonie: Nie rozumiesz mentalności tego narodu. Tu może być dyktatura, mordowanie opozycji, propaganda na 102, kłamstwa i ogólnie robienie fikołków ale ten naród MA TO W DUPIE

Polak chce żreć, pić i srać. Jego nic innego nie obchodzi. Komuna upadła bo zaczynało brakować jedzenia i tylko dlatego. Ten naród się do niczego nie nadaje, dlatego jesteśmy i na zawsze zostaniemy tanią montownią Europy
@Stachu_a_kto_przy_telefonie:

Ja jestem ciekaw ile Polacy są w stanie wytrzymać. W tym momencie:.


Wszystko co wymieniłeś przeciętnego wyborcę w tym kraju gówno obchodzi, patrząc na 40% poparcie karalucha xD

Ten kraj jest stracony. Trzeba by oddać się pod niemiecką okupacje na jakieś 50 lat by w przeciętnym Polaku wykształcić jakiekolwiek zachodnie standardy myślenia o praworządności itd. xd nie bez przyczyny Poznańskie ciągnęło cywilizacyjnie II RP do góry.
@Stachu_a_kto_przy_telefonie: Dopóki nie zabraknie chleba i igrzysk to będzie jak jest a nawet gorzej, po prostu Polacy nie powinni mieć własnego państwa, Polacy nie nadają się do rządzenia, takie są fakty, na własne życzenie straciliśmy niepodległość na ponad 100 lat, później rządziły "elity", zbrodniarz Piłsudski i jego świta, potem PRL a teraz to.